Immersyjny dźwięk przestrzenny od TiMax!

666
timax-immersive-sound

Dzięki firmie ESS Audio na polskim rynku pojawiła się angielska marka TiMax, oferująca rozwiązania w technologii immersyjnego dźwięku przestrzennego. Czym konkretnie jest ta “tajemnicza” immersja?

Immersja w odniesieniu do systemów nagłośnienia PA, to pojęcie stosunkowo nowe, magiczne – to swoisty „Święty Gral” w dążeniu do idealnego systemu nagłośnienia dla danej przestrzeni. Czym więc jest tak naprawdę? Wyobraźmy sobie standardowy koncert, projekcję filmową lub też nagłośnienie wystawy muzealnej. Zwykle w każdej z tych sytuacji siadamy naprzeciw dwóch głośników słuchając muzyki lub prelekcji słownej. Czy jest to muzyk na scenie, aktor w filmie lub lektor – każdą z tych osób słysząc, lokalizujemy pozornie nie w przestrzeni, w której się faktycznie znajduje – a w systemie nagłośnienia grającego w naszą stronę z prawego oraz lewego głośnika.

timax-soundhub-immersive-sound

I tutaj przychodzą nam z pomocą rozwiązania immersyjne – wyobraźmy sobie, że rozszerzamy nasz system nagłośnienia, instalując większą ilość głośników, a procesor TiMax pozwoli nam na wirtualne umiejscowienie każdej z wcześniej wspomnianych osób dokładnie w miejscu, z którego do nas mówi, czy wykonuje swoją muzyczną partię. Immersja pozwoli nam zanurzyć się w wirtualną scenę 3D, która odwzorowuje faktyczną sytuację sceniczną czy też to, co dzieje się w filmie lub wystawie muzealnej.

timax-immersive-sound

W prostych słowach immersja to tak naprawdę system dźwięku 3D, pozwalający na tworzenie wirtualnej przestrzeni dźwiękowej dla każdego z widzów w Sali koncertowej, gości odwiedzających wystawę muzealną lub park rozrywki. Procesory TiMax,mają za zadanie stworzyć wrażenie dźwięku, który jest nad nami, przed nami, za nami, w głębi sceny, czy też na jej skraju – i to w bardzo prosty sposób. Wyobraźmy sobie, że przed oczami mamy ekran, na którym widzimy plan naszej Sali czy też innej przestrzeni, na którym mamy znaczniki przyporządkowane do odtwarzanych dźwięków lub też muzyków grających „live” – wystarczy, że przesuniemy dany znacznik w wybrane miejsce na planie – a system TiMax sprawi, że usłyszymy dźwięk dokładnie z wybranego punktu.

Niemożliwe? A jednak… Właśnie rozpoczyna się nowa era systemów nagłośnienia – wirtualnych przestrzeni 3D.

timax-soundhub-immersive-sound

TiMax do doskonale znana na rynku firma oferująca rozwiązania w zakresie technologii dźwięku immersyjnego. Portfolio obiektów, w których użytkowane są produkty firmy TiMax jest imponujące – najwięcej instalacji i realizacji live na świecie. Możemy tutaj wymienić musicale m.in. w Londynie w Royal Albert Hall: Carmen, Aida, Madame Butterfly, La Boheme, Tosca, Koty, Alladyn, Aida w Szeged – Węgry;  Broadway – Alladyn, Harry Potter i Przeklęte Dziecko, Miesiąc Miodowy w Vegas, Król i Ja, Skrzynek na dachu, Hello Dolly! I wiele innych.

Jak zapewnia firma ESS Audio, oferująca technologię i produkty marki TiMax, obecnie jest w stanie dostarczyć kompletny system nagłośnienia w technologii dźwięku immersyjnego, który pozwoli słuchaczom na nowe doświadczenia. Niewątpliwą zaletą korzystania z produktów TiMax jest łatwość konfiguracji, upraszczająca proces przygotowania każdej produkcji.

Więcej szczegółów
Producent: https://www.timaxspatial.com
Dystrybutor: https://essaudio.pl