Nowe efekty gitarowe serii Laney Black Country Customs już w Polsce!

0

Na początku roku, podczas NAMM Show 2019, firma Laney Amps, zaprezentowała trzy nowe efekty serii BCC: MONOLITH, SECRET PATH i STEELPARK. Efekty są od niedawna dostępne w Polsce, dzięki dystrybutorowi – Audiostacja – zatem czas na kilka szczegółów na ich temat…

Nowe customowe i ręcznie wytwarzane w UK efekty, które dołączyły do pierwszego w serii i jednocześnie sygnowanego efektu Laney TI-BOOST (przeczytacie TUTAJ) zapowiadaliśmy w publikacji: https://uptone.pl/gitara/namm2019-trzy-efekty-od-laney-premium-black-country-customs. Dziś czas na kilka szczegółów:

Laney BCC-MONOLITH

Laney BCC-MONOLITH to efekt typu Distortion. Ten wszechstronny przester, oferuje różnorodne brzmienia od klasycznego rockowego overdive’u, aż do mocniej przesterowanych, cięższych brzmień, tak więc może się sprawdzić w szerokim wachlarzu gatunków muzycznych. Wyposażono go w 4 potencjometry i trójpozycyjny przełącznik.

Potencjometr TONE pozwala przejść od barwy miękkiej i ciepłej do jaśniejszej i bardziej kąśliwej. Gałka RANGE pozwala zredukować ilość niskich częstotliwości przed przesterowaniem, co jest idealne, kiedy masz mocniejsze brzmienie i chcesz, by było ono przejrzyste i czytelne. Potencjometr VOLUME odpowiada za głośność sygnału wyjściowego, a DISTORTION przedłuża wybrzmiewanie dźwięku i zwiększa poziom przesterowania.

Trójpozycyjny przełącznik pozwala łatwo i szybko wpłynąć na dynamikę:

  • D1 to mocno skompresowany przester, który jest dobry do kąśliwego wyraźnego brzmienia.
  • D2 to lekko skompresowany przester, który pozwala osiągnąć grubsze brzmienie.
  • OD to delikatny, otwarty overdrive, który pobudza Twój wzmacniacz.

Sugerowana cena to niecałe 600 PLN

Więcej szczegółów: https://audiostacja.pl/laney-bcc-monolith-pedal-distortion


Laney BCC-SECRET PATH

Laney BCC-SECRET PATH to efekt gitarowy typu Reverb. Oferuje całkiem spore możliwości pogłosu. Od klasycznego reverbu sprężynowego przez plate reverb, aż po duże katedralne brzmienie, tak więc będzie w czym wybierać 🙂

Secret Path wyposażono w 4 potencjometry, trójpozycyjny przełącznik i dodatkowy tryb Enhanced Mode. Potencjometr Pre-Delay kontroluje czas pomiędzy czystym i przetworzonym sygnałem. Volume kontroluje głośność wyjściową. Tone rozjaśnia lub przyciemnia brzmienie reverbu. Size określa wielkość emulowanej przestrzeni, od małego pokoju po olbrzymią halę.

Trzy tryby, z których możesz wybierać, mają istotny wpływ na brzmienie reverbu i tak:

  • Tryb SPR naśladuje reverb sprężynowy, pozwalający osiągnąć klasyczny wibrujący dźwięk.
  • Tryb PLT emuluje klasyczny plate reverb o miękkim, jasnym brzmieniu.
  • Tryb The Secret Path produkuje duże, przestrzenne brzmienia i jest perfekcyjny do tworzenia szerokich muzycznych krajobrazów.
  • Dodatkowy tryb Enhanced daje jeszcze większe możliwości umożliwiając regulację modulacji i dodawanie „blasku”.

Secret Path ma wyjścia stereo, by jeszcze mocniej uprzestrzennić brzmienie oraz wejście na pedał ekspresji. Podłączając pedał ekspresji, możemy za jego pomocą tworzyć niesamowite dźwięki i regulować parametry w czasie rzeczywistym.

Sugerowana cena to ok. 700 PLN

Więcej szczegółów: https://audiostacja.pl/laney-bcc-secret-path-pedal-reverb


Laney BCC-STEELPARK

I na koniec Laney BCC-STEELPARK! Efekt gitarowy typu Boost. Podstawową funkcją tego efektu jest wzmacnianie sygnału, więc jak zapewnia producent, “Steelpark to uniwersalny booster, który pomoże przebić się przez każdy miks i postawi Twoje brzmienie na samym froncie.

Steelpark ma 4 potencjometry i trójpozycyjny przełącznik, co daje spore pole manewru. Dzięki 4 gałkom (Drive, Volume, Bass, Treble) możemy wymodelować brzmienie od wysokich i niskich tonów, poprzez kompresję i przesterowanie do siły, z jaką podbijasz swój wzmacniacz.

Trójpozycyjny przełącznik radykalnie zmienia dźwięk. W środkowej pozycyjny MODE 0 nie ma pre-boostu – to jest świetne, kiedy chcesz utrzymać swoje czyste brzmienie i potrzebujesz tylko podnieść poziom głośności, aby przebić się przez mix. MODE 1 to pre-mid boost, który dostarcza ciepłego i mocniej osadzonego brzmienia dla słabszych pickupów. MODE 2 to pre-low mid boost, który pozwoli osiągnąć bardzo gruby dźwięk. Ten przełącznik jest bardzo poręczny kiedy często zmieniasz gitary z różnymi pickupami lub gdy potrzebujesz grać w różnych stylach i nie chcesz ciągle grzebać w ustawieniach.

Sugerowana cena efektu to ok. 600 PLN

Więcej szczegółów: https://audiostacja.pl/laney-bcc-steelpark-pedal-boost

Producent: https://www.laney.co.uk/products/range/bcc-pedals
Dystrybutor: https://audiostacja.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here