Nowe akustyki PRS SE: A20E Angelus Cutaway i P50E Parlor

0
PRS-SE-A20E-Angelus-Cutaway-i-PRS-SE-P50E-Parlor

W ofercie gitar akustycznych marki Paul Reed Smith z rodziny SE pojawiły się dwa nowe modele: PRS SE A20E oraz PRS SE P50E – oba zupełnie różne, ale oba świetnie brzmiące!

Nowy PRS SE A20E ma pudło rezonansowe w kształcie Angelus Cutaway wykonane w całości z drewna mahoniowego, łącznie z litym topem wykończonym w kolorze czarnym na wysoki połysk. Do tego mahoniowa szyjka o znanym z wielu elektrycznych modeli SE profilu wide fat, hebanowa podstrunnica i mostek, 20 progów i menzura 25,3“. Uwagę zwracają gustowne zdobienia krawędzi pudła rezonansowego oraz charakterystyczne PRS-owskie ptaki na podstrunnicy.

Drugi nowy model PRS SE P50E to konstrukcja typu Parlor o znacznie mniejszych rozmiarach i specyficznym, jasnym i precyzyjnym brzmieniu. Jego płytę wierzchnią wykonano z litego świerku Sitka, a boczki i spód z wzorzystego klonu. Podobnie jak w modelu A20E Angelus, mamy tu również mahoniową szyjkę o profilu wide fat oraz podstrunnicę i mostek z drewna hebanowego. Gitara ma także 20 progów, ale krótszą menzurę 24,72“. Markery podstrunnicy oraz binding topu korpusu i rozety otworu rezonansowego w tym wypadku zrobiono z masy perłowej!

Obie nowe gitary akustyczne PRS SE wykorzystują nowo opracowany system ożebrowania hybrydowego „X/Classical“ dla uzyskania mocniejszych wibracji i projekcji. Zastosowane do tego wzmocnione ożebrowanie boków i spodu pudła ma wspomagać przenoszenie dźwięku na płytę wierzchnią. Co ciekawe, podstawek mostka oraz siodełko szyjki wykonano w obu przypadkach z kości.

PRS-SE-A20E-Angelus-Cutaway-i-PRS-SE-P50E-Parlor_uptone

Zarówno model SE A20E jak i SE P50E wyposażono w elektronikę Fishman Sonitone z układem specjalnie dostosowanym przez PRS do gitar tej marki. Obejmuje przetwornik pod siodełkiem oraz preamp zamontowany w otworze rezonansowym gitary, oferujący regulację głośności i barwy tonu.

Więcej szczegółów
Producent: https://prsguitars.com
Dystrybutor: https://www.fxmusic.com.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj