Nowa sygnatura Paula Stanleya, czyli Ibanez PS4CM w wykończeniu Cracked Mirror

0

Ibanez PS4CM sygnowany przez Paula Stanleya, to jeden z najbardziej wyjątkowych pod względem designu instrumentów. Będący kontynuacją poprzednich dwóch modeli, zwraca na siebie uwagę niesamowitym wykończeniem “Cracked Mirror” i niemniej atrakcyjną specyfikacją techniczną.

Ibanez PS4CM najbardziej przykuwa uwagę oczywiście swym wykończeniem. Klonowy top instrumentu w stylu “Cracked Mirror”, jak nazwa wskazuje, oznaczać ma rozbite lustro. Taki efekt uzyskano dzięki pokryciu go akrylowymi płytkami. Co istotne, cały proces wykonywany jest od początku do końca całkowicie ręcznie.

Po poprzednich wersjach, czyli srebrnej Ibanez PS1CM oraz fioletowej Ibanez PS2CM, przyszedł czas na złoto, w kolorze którego utrzymano również lustrzany pickguard, płytkę maskującą, ramki przetworników, gałki potencjometrów, zaczepy paska, oraz logo marki na główce.

Korpus w kształcie “Iceman” wykonano z mahoniu afrykańskiego. Wklejany gryf posiada profil PS i jest wykonany z trzech warstw klonu. Na nim znalazła się hebanowa podstrunnica, dookoła której znalazła się ramka kremowo-złota – podobnie jak binding.
Instrument posiada 22 progi medium wykonane zgodnie z Prestige Fret Edge Treatment. Na uwagę zasługuje również plakietka z nazwiskiem muzyka umieszczona w pozycji 21 progu.

Jeśli chodzi o elektronikę, w gitarze Ibanez PS4CM zamontowano dwa przetworniki marki Seymour Duncan. Są to Seymour Duncan ’59 w pozycji gryfu oraz Seymour Duncan Custom 5 w pozycji mostka. Te pasywne konstrukcje wykorzystują magnesy Alnico. Całością sterujemy przy pomocy trójpozycyjnego przełącznika, potencjometrów Volume dedykowanych każdemu pickupowi z osobna oraz jednemu potencjometrowi Tone.

Na koniec osprzęt Gotoh, czyli klucze, mostek GE103B-T oraz strunnik GE101Z-T.
Jeśli chodzi o parametry, Ibanez PS4CM posiada menzurę 24,7″ (628 mm) oraz promień podstrunnicy 12″ (305 mm).
Wraz z instrumentem, producent oddaje w nasze ręce twardy futerał oraz certyfikat autentyczności.

Specyfikacja techniczna

  • Gryf – PS/3pc Klon/Set-in neck
  • Top/Back/Body – top: Klon / body: mahoń afrykański
  • Podstrunnica – heban
  • 22 Progi – Medium: Prestige Fret Edge Treatment
  • Most – Gotoh GE103B-T
  • Naciąg – Gotoh GE101Z-T
  • Przetworniki (pass/Alnico – Seymour Duncan ’59 model (gryf)/Seymour Duncan Custom 5 (most)
  • Struny – D’Addario EXL120
  • Siodełko – Half-Bone/Half-Brass
  • Kolor osprzętu – Gold

Więcej szczegółów
Producent: https://www.ibanez.com
Dystrybutor: http://www.meinldistribution.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here