Nowa kolekcja wzmacniaczy Joe Satriani TONEX od IK Multimedia

245

IK Multimedia, ogłosił premierę Joe Satriani Amp Vault Signature Collection – nowej kolekcji 59 modeli brzmień opartych na najbardziej cenionych wzmacniaczach legendarnego gitarzysty.

Kolekcja Joe Satriani Amp Vault obejmuje 27 wzmacniaczy starannie wybranych z kolekcji Joe Satrianiego, które zostały uchwycone za pomocą technologii modelowania AI firmy IK Multimedia w Red Rocker Studios Sammy’ego Hagara. W skład zestawu wchodzą klasyczne modele vintage oraz zmodyfikowane wzmacniacze sygnowane, które pojawiły się na albumach takich jak ‘Surfing with the Alien’ oraz ‘The Elephants of Mars’.

W kolekcji znalazły się zarówno brytyjskie brzmienia rockowe, reprezentowane przez kilka wzmacniaczy Marshall, w tym cztery wersje sygnowanego JVM410H Joe: stock, C83 Mod, KT88 i 6L6. Oryginalny 1971 Super Lead oraz 1969 Plexi również znalazły się w zestawie, wraz z ’69 Super Lead, który został skradziony w 1983 roku i powrócił do kolekcji Joe prawie 30 lat później.

Nie zabrakło także klasycznych amerykańskich brzmień, z dziewięcioma wzmacniaczami Fender, w tym ’64 Custom Princeton Reverb, ’64 Custom Deluxe Reverb, ’68 Custom Deluxe Reverb oraz ’57 Deluxe® z głośnikiem Alnico Cream Celestion. Kolekcja zawiera również reedycje z końca lat 60., takie jak ’68 Custom Pro Reverb, ’68 Custom Princeton Reverb, ’65 Princeton Reverb oraz ’68 Custom Vibro Champ Reverb.

W rozszerzeniu znajdziemy także modele innych wzmacniaczy, które stały się częścią studyjnych i koncertowych rigów Joe. Wśród nich są Peavey 5150, SLO-30, Friedman Small Box oraz nowsze modele 5150III, które doskonale nadają się do uzyskania wysokiego przesteru. Miłośnicy czystych brzmień docenią modele Hiwatt i Roland Jazz Chorus. Na koniec, kolekcja zawiera model niezwykle rzadkiego wzmacniacza Wells – wzmacniacza, który łączy w sobie układy VOX, Fender i Marshall, i jest jednym z zaledwie pięciu istniejących egzemplarzy.

tonex_satriani

Kompatybilność: Joe Satriani Amp Vault Signature Collection jest kompatybilna ze wszystkimi wersjami oprogramowania IK Multimedia TONEX, w tym darmową wersją TONEX CS i aplikacją TONEX. Modele te mogą być również załadowane na hardware’owe jednostki TONEX Pedal oraz TONEX ONE.

Cena i dostępność: Joe Satriani Amp Vault Signature Collection jest już dostępna w sprzedaży w cenie 99,99 €.

Więcej szczegółów
Producent: https://www.ikmultimedia.com
Dystrybutor: https://audiostacja.pl

CZYTAJ TAKŻE:

IK Multimedia TONEX: kompletny system gitarowy i Amp Modeler! [TEST&VIDEO]