Nowa gitara basowa Ibanez SDGB1-DMT Steve Di Giorgio Signature

348
Ibanez-SDGB1-DMT-Steve-Di-Giorgio

Przed Wami zupełnie nowa, sygnowana gitara basowa od artysty Steve Di Giorgio. Poznajcie model Ibanez SDGB1-DMT w oszałamiającym zielonym wykończeniu, z bezprogową podstrunnicą z ebonolu i przetwornikami Nordstrand Big Single zapewniającymi potężne brzmienie.

Ibanez SDGB1 w wykończeniu Dark Moss Burst to pięciostrunowy, bezprogowy elektryczny bas z serii BTB, który właśnie trafił do oferty japońskiego Ibaneza. Jest to model sygnowany przez basistę Steve’a Di Giorgio, który jest najbardziej znany ze swojej współpracy z amerykańskim zespołem death-thrash metalowym Sadus.

Znany jako jeden z najbardziej biegłych i uznanych basistów w muzyce ekstremalnej, Steve Di Giorgio rozciąga się od heavy-thrash-death metalu, przechodząc do technicznej strony fusion oraz płynnej i funkowej dziedziny jazzu. Steve to także pożądany muzyk studyjny, ponieważ jego techniczne i rozpoznawalne umiejętności gry na basie zostały wykorzystane na ponad 50 albumach w jego ponad 30-letniej karierze.

Steve-Di-Giorgio-and-ibanez

Szukając niezawodnego basu, który mógłby dostosować się do każdego koncertu, Steve zaufał swoim modelom Ibanez BTB. Naturalnie więc, projektując nowy sygnowany model, japoński producent wraz z artystą mocno oparli się na wielu kluczowych cechach BTB. Ostatecznym rezultatem jest połączenie nowoczesnych innowacji Ibaneza i dziesięcioleci doświadczenia Steve’a. Tak oto przed Wami Ibanez SDGB!

Ibanez-SDGB1-DMT

Gitara posiada konstrukcję typu neck through na jesionowych i okume skrzydłach z topem z klonu płomienistego przymocowanym do szyjki z klonu, bubingi i panga panga z grafitowymi prętami wzmacniającymi, ebonolową podstrunnicą bez progów. Korpus ma konstrukcję double cutaway z bardzo charakterystycznymi, wąskimi, zakrzywionymi rogami. Komponenty obejmują parę pasywnych przetworników Nordstrand Big Single z 3-pasmowym przedwzmacniaczem EQ Vari-mid III z przełącznikiem obejścia EQ (pasywna regulacja tonów na potencjometrze wysokich tonów), mostki Mono-rail z rozstawem strun 19 mm, blokowane gniazdo wyjściowe stereo Neutrik, plastikową nakrętkę i maszynki do strojenia Gotoh.

To co? Są jacyś chętni no nowego potwora? 🙂

Więcej szczegółów
Producent: https://www.ibanez.com
Dystrybutor: https://meinl.de/en/distribution