Nita Strauss, jej Ibanez JIVA10 i David Draiman w utworze „Dead Inside“!

0

Gitarzystka Nita Strauss znana z zespołu Alice’a Coopera, a także jako artystka solowa, prezentuje najnowszy utwór „Dead Inside“ nagrany wspólnie z wokalistą Davidem Draimanem z grupy Disturbed. Na scenie nie mogło oczywiście zabraknąć jej sygnowanej gitary Ibanez JIVA10.

Utwór ukazał się jako singiel 15 października 2021, a w ciągu tygodnia od premiery znalazła się na 1. miejscu listy metalowej, 2. miejscu listy rockowej, zyskując prawie pół miliona odtworzeń na Spotify i przebojem wdzierając się na fale wielu rockowych stacji radiowych. Czyżby szykowała się kolejna, druga po „Controlled Chaos“ z roku 2018 płyta solowa Nity Strauss?

Nina Strauss

Nita-StraussUrodzona w Los Angeles gitarzystka Nita Strauss stała się siłą, z którą należy się liczyć w świecie muzycznym, olśniewającą publiczność w USA, Wielkiej Brytanii, Europie, Ameryce Południowej, Azji, Australii i Afryce. Jej umiejętności, żywiołowa obecność na scenie i miłość do wszystkich rzeczy związanych z jej instrumentem przyniosły jej znakomitą reputację i poparcie wielu czołowych firm. Nita pojawiła się w wielu magazynach na całym świecie oraz w dziesiątkach albumów, zwiastunów i ścieżek dźwiękowych. W 2018 roku Nita stała się pierwszą kobietą, która stała się sygnatorką gitar Ibanez. Jej charakterystyczna gitara, Ibanez JIVA, trafiła do sklepów latem 2018 roku. Wprowadziła także sygnowany zestaw przetworników DiMarzio Pandemonium.

Ibanez JIVA 10 DSB

Ibanez_JIVA10_DSB
Ibanez JIVA10 DSB

Fenomenalnie wyglądający instrument zaprojektowany przez Nite Strauss przyciąga uwagę ciekawym wykończeniem o nazwie Deep Space Blonde z eleganckim bindingiem wokół korpusu z trzech cienkich pasków. Na ten instrument składa się korpus z Mahoniu z Topem z Klonu Falistego (Quilted Maple) i trzyczęściowy, klonowy Gryf z Hebanową podstrunnicą. Znajduje się tu kolejny przyciągający uwagę detal a mianowicie oznaczenia progów. Beaten Path inlay to przypominające wykres bicia serca oznaczenia, które wyglądają po prostu świetnie. Brzmienie tej gitary z pewnością przyspieszy rytm niejednego serca a to za sprawą świetnych przetworników. Wykorzystano tu pasywne Humbuckery DiMarzio Pandemonium przy mostku i gryfie a pomiędzy nimi znajduje się DiMarzio True Velvet. Kontrolę nad nimi sprawujemy pokrętłem Tone i Volume oraz pięciopozycyjnym przełącznikiem.

Ibanez JIVA10 DSB
Ibanez JIVA10 DSB

Dodatkowym narzędziem do kreowania brzmienia jest mostek Edge-Zero II tremolo, który praktycznie nie wystaje z korpusu co sprawia, że dynamika gry prawą ręką jest znacznie większa. Ciekawa propozycja dla tych, którzy szukają wygodnego, świetnie brzmiącego, mocnego instrumentu lub dla fanów Nity Strauss.

Więcej szczegółów
Producent: https://www.ibanez.com
Dystrybutor: http://www.meinldistribution.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj