NAMM2018: Rewolucyjny wzmacniacz Boss Katana-Air

0

Boss obiecuje “zmienić sposób, czas i miejsce gry na gitarze”. Wszystko dzięki Katana-Air, pierwszego na świecie w pełni bezprzewodowego wzmacniacza gitarowego, który fani marki będą mogli poznać na tegorocznych Namm Show 2018.

Absolutnie priorytetową cechą tego 30 W wzmacniacza jest jego “najnowocześniejsza” technologia bezprzewodowa. Odbywa się to za pośrednictwem nadajnika podłączanego do gitary elektrycznej zamiast klasycznego przewodu. Jak pewnie się domyślacie, nadajnik również trzeba będzie ładować. Jednak i w tym przypadku Boss sprawę mocno przemyślał. Ładuje się go po zadokowaniu do wzmacniaczu. Nic prostrzego, prawda? Nadajnik jest w stanie pracować do 12 godzin na jednym ładowaniu, a czujnik ruchu włącza i wyłącza go w zależności od tego czy gitara jest w użytku.

Podobnie jak inne wzmacniacze Katana, na pokładzie znajduje się pięć głównych kategorii brzmieniowych – Brown, Lead, Crunch, Clean i Acoustic – a także dostęp do ponad 50 efektów marki Boss, które mogą być przechowywane w sześciu pamięciach pokładowych i organizowane za pomocą aplikacji Boss Tone Studio na urządzenia z iOS i Androidem .

Żeby tego było mało, możecie również strumieniowo przesyłać muzykę do urządzenia dzięki technologii Bluetooth i odtwarzać ją za pośrednictwem wbudowanych głośników stereo. Warto zaznaczyć, że odtwarzanie muzyki nie blokuje możliwości dalszej gry na instrumencie. Zatem słuchając jakiejś piosenki, możecie jednocześnie ją ćwiczyć. Wystarczy w tym celu wykorzystać wbudowane gniazdo AUX i/lub gniazdo słuchawkowe.

Jedyną bolączką wzmacniacza Katana-Air jest jego zapotrzebowanie na energię. Jeśli chcielibyście w pełni wykorzystać funkcje bezprzewodowe, musicie w niego wpakować aż osiem baterii typu AA (standardowe paluszki). Wtedy to, moc wyjściową pozostaje na obniżonym poziomie 20 W. Dzięki bateriom, wzmacniacz jest w stanie pracować do siedmiu godzin. Jeśli jednak skorzystacie z lekkiego uwiązania do ściany i podłączycie zasilacz do kontaktu, moc wzrośnie do pełnych 30W. Cóż – coś kosztem czegoś…

Jeśli pomysł Boss’a się sprawdzi, a klienci zaakceptują nowe bezprzewodowe rozwiązanie, producent już zapowiada wprowadzenie technologii do wzmacniaczy Spider V linii 6.

Więcej info:
Producent: www.pl.boss.info

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here