Na początek Epiphone Les Paul SL

0

Instrumenty nie muszą być drogie, by znalazły swoich odbiorców na całym świecie. Czasem tani, oznaczać może dobry. I tak tez jest z modelem Epiphone Les Paul SL kosztującym nieco ponad 400 PLN.

Ok, ustalmy na starcie, że Epiphonem Les Paul SL nie zainteresują się najznamienitsi gitarzyści. Oni raczej celują w instrumenty wyrafinowane w konstrukcji i brzmieniu. Powód jest prosty. Aby zaistnieć w showbiznesie, trzeba się wyróżnić.
Les Paul SL wyróżnia się, ale głównie ceną.

Jednak nie myślcie, że jedynie cena będzie działała na korzyść tego instrumentu.
Korpus gitary wykonano z topoli, co nadaje jej ciekawego, raczej subtelnego brzmienia. Gryf natomiast wykonano z mahoniu, co stawia ją niemal na równi z droższymi modelami.
Zastosowana w modelach SL elektronika, to: w pozycji gryfu Epiphone 650SCR™ Ceramic Single-Coil oraz w pozycji mostka Epiphone 700SCT™ Ceramic Single-Coil. Jak brzmią?
Naszym zdaniem całkiem ciekawie, bo nadużyciem byłoby rozpływanie się nad nimi jakoby miały być najlepszymi przetwornikami wśród gitar elektrycznych.
SL oferowane są w kilku bardzo ciekawych kolorach, co ewidentnie wyróżnia je na tle tanich instrumentów. Dostępne są kolory Sunset Yellow, Vintage Sunburst, Turquoise, Pacific Blue, Heritage Cherry Sunburst oraz klasyczny Ebony.

Epiphone Les Paul SL, to rzeczywiście instrument tani – nawet bardzo tani. Może i przypomina zabawkę, lecz zabawką nie jest. Jest natomiast instrumentem, od którego warto rozpocząć przygodę z grą na gitarze elektrycznej. Niewielka, interesująca brzmieniowo i właśnie tania. To główne argumenty za tym, by Wasze dziecko, Wasz uczeń, lub Wy sami, zaczęli przygodę z muzyką.

Więcej informacji znajdziecie na stronie producenta www.epiphone.com oraz na stronie polskiego dystrybutora www.lauda-audio.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here