Gitara Slasha na aukcji już 4 listopada!!!

1

“Sprzedam gitarę używaną” – ile razy czytaliśmy takie ogłoszenia?
Tym razem, możemy kupić wiosło od jej wyjątkowego właściciela…

Gitara ze stajni Ernie Ball używana była przez jednego z najznakomitszych gitarzystów naszych czasów, podczas tworzenia wielu pierwszych utworów grupy Guns N’ Roses.
Niedawno ponownie ujrzała światło dziennie, by tym razem, zostać wystawioną na aukcji.

tumblr_npmyll26yr1qh2hjeo2_1280
Slash i ponownie jego gitara 1984 Rich Warlock
guns_n_roses_12
Slash, a właściwie Saul Hudson

Przed przystąpieniem do Guns N’ Roses, Slash był członkiem Hollywood Roses wraz z Axl Rose i Izzy Stradlinem. W tym czasie Slash skomponował wiele utworów, które w końcu miały ukazać się na Appetite For Destruction – pierwszym studyjnym albumie Gunsów.
Gitara, której wtedy używał, czyli 1984 Rich Warlock, była również wykorzystywana podczas powstawiania oryginalnego demo Guns N’ Roses, oraz Live Like A Suicide EP wydanym w roku 1986.
Slash zakończył grę na tym instrumencie na początku roku 1987, a gitara została bezpiecznie odłożona na półkę przez Jasona Solona – technika, który w tych latach towarzyszył Slashowi.
Miejsce pobytu Jasona pozostawało nieznane do niedawna, lecz teraz gitara jest częścią aukcji kolekcji Juliena Icons & Idols – Rock n ‘Roll 2016 i odbędzie się 4 listopada.
Licytacja na gitarę otworzy cena 30.000$, jednak przewiduje się, że zostanie sprzedana za kwotę 80.000$. Link do aukcji: TUTAJ

Przyznacie chyba, że to bardzo niska cena za gitarę, dzięki której powstały tak kultowe utwory, jak Welcome to the Jungle i Sweet Child O ‘Mine.

1 KOMENTARZ

  1. W sobotę wysyłam lotka. Sporo inspiracji może popłynąć z takiego instrumentu 🙂 Od samego patrzenia na fotki mózg mi nutki rozrywają 😉

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here