Jim Dunlop MXR Vintage Bass Octave – efekt basowy w stylu Vintage

0

Dziś przedstawiamy Wam jeszcze cieplutki Jim Dunlop MXR Vintage Bass Octave. Efekt, który porazi stylem Vintage, fajnym brzmieniem, solidną, choć niewielkich rozmiarów konstrukcją. A to tylko część z jego cech charakterystycznych.

Jim Dunlop MXR Vintage Bass Octave potrafi nieźle oszukać przez swą drobną posturę.
Ten mini efekt posiada jedynie trzy potencjometry, jednak daje moc brzmienia, której na pewno byś się nie spodziewał.

Głównymi cechami urządzenia są dwa potencjometry Oct. 1 i Oct. 2. Ich zadaniem jest przeniesienie gitarzysty o jedną lub dwie oktawy w dół. Efektem tego jest wrażenie gry w dwóch oktawach równocześnie – w ruchu prostym równoległym 🙂
Trzeci potencjometr to klasyczny Dry – czyli sygnał mocy. Dzięki niemu wzmocnimy lub osłabimy sygnał, co również ma niebagatelne znaczenie dla brzmienia.
Ostatnią aktywną funkcją, która znalazła się w MXR Vintage Bass Octave to przełącznik Mid zwiększający średni zakres czystego sygnału z częstotliwością 800 Hz do + 6dB.
Producent pisze również o możliwości zwiększenia mocy dzięki, jeśli dobrze rozumiem, zdjęciu dolnej osłony i podkręceniu małego potencjometru, który powinien dać nam dodatkowe 13dB.
Ważną informacją jest również, iż efekt wyposażony został w technologię Constant Headroom Technology ™, czyli niestandardowy obwód, który zapewnia czyste brzmienie dzięki przetwarzaniu 9 V źródła zasilania w aż 18 V.

Więcej szczegółów:
Producent: www.jimdunlop.com
Dystrybutor: www.musicdealer.pl

Zobaczcie jak to działa na przykładzie MXR Bass Octave Deluxe:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here