Jared James Nichols i jego Epiphone Old Glory Les Paul Custom Outfit

0

Epiphone Old Glory to zdecydowania gitara niestandardowa – zarówno wizualnie jak i konstrukcyjnie. Cała czarna, z minimalistycznym białym obramowaniem i jednym przetwornikiem w pozycji mostka, wygląda dziwnie acz ciekawie. Poznajmy więc najnowszą propozycje amerykańskiego giganta – Epiphone Ltd. Ed. Jared James Nichols “Old Glory” Les Paul Custom Outfit.

Jared należący do młodego pokolenia gitarzystów zaprezentował niedawno wyjątkową gitarę sygnowaną jego własnym nazwiskiem.
Konstrukcyjnie na pierwszy rzut oka instrument przypomina standardowego Les’a, jednak już po krótkiej chwili widzimy jedną bardzo charakterystyczną cechę gitary. Pojedynczy przetwornik Seymour Duncan P-90 w pozycji mostka z regulacją Volume i Tone. To właśnie tak minimalistyczne podejście do elektroniki powoduje wyjątkowe brzmienie tego instrumentu, twierdzi Jared.

Gitara posiada klasyczny korpus wykonany z mahoniu nad wyraz podobny do tych produkowanych w latach 50-tych ubiegłego stulecia. Mahoń posłużył również do budowy wklejanego gryfu, na którym znalazła się hebanowa podstrunnica o promieniu 15″ z 22 progami medium jumbo oraz znacznikami z pearloidu.
W kilku miejscach producent zdecydował się również na upiększenie instrumentu białym bindingiem. I tu warto wspomnieć o bardzo charakterystycznym wykończeniu główki na której znajdziemy (od strony “pleców” instrumentu) wykończenie Black Aged Gloss z podpisem Jareda.
Wyjątkowości dodaje również napis “Blues Power” umieszczony na korpusie obok mostka.

Instrument dostarczany jest z futerałem EpiLite oraz certyfikatem autentyczności.

Więcej szczegółów
Producent: www.epiphone.com
Dystrybutor: www.lauda-audio.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here