Jak nagrać wokal z gitarą? Neumann Home Studio Academy cz.II

0

Neumann wypuścił drugą część poradnika video “Neumann Home Studio Academy”, w której pokazuje i wyjaśnia techniki nagrywania wokalu z gitarą. Druga część to już dwa mikrofony, a nie jeden 🙂

Wszystkim, którzy jeszcze nie widzieli, a zaczynają swoją przygodę z nagrywaniem gitary akustycznej i wokalu w domowym zaciszu choć nie tylko…, zapraszamy do pierwszej części nowego cyklu materiałów video, jakie pod koniec ubiegłego roku zapoczątkowała firma Neumann. Szczegóły w publikacji: Jak zarejestrować wokal z gitarą akustyczną jednym mikrofonem?

Jak zarejestrować wokal z gitarą akustyczną jednym mikrofonem?

Jeden mikrofon to stosunkowo prosty temat, który przy pamiętaniu o kilku podstawowych elementach i ustawieniach pozwala nagrać demo niezłej jakości. Mówimy oczywiście o typowym wokaliście-songwriterze, który korzysta w pracy ze swojego głosu i gitary. Takie rozwiązanie ma jednak swoje oczywiste ograniczenia jak np. dodanie efektu pogłosu czy jakiegokolwiek innego, który automatycznie usłyszymy i w gitarze i w wokalu gdyż mamy nagrane dwa głosy jednym mikrofonem.

Dlatego w miarę potrzeb chcemy aby nasz materiał był bardziej profesjonalny i dawał większe możliwości obróbki w późniejszym etapie miksu i masteringu dlatego z czasem powinniśmy przygotować się na dwa mikrofony, z których jeden będzie dedykowany do wokalu, a drugi do gitary. Oczywiście mówimy o sytuacji, w której za jednym podejściem chcemy nagrać wokal z gitarą. W sytuacji, kiedy nagrywamy oddzielnie wokal, a potem gitarę, poradzimy sobie z jednym mikrofonem, jednak w wielu sytuacjach taki podział wydaje się mniej prawdziwy/naturalny.

Dochodzi tu jeszcze jedna ważna kwestia, a mianowicie wybór mikrofonu. Pojemnościowy czy dynamiczny? Tu z pomocą przychodzi model Neumann KMS 105 oraz najnowszy materiał od Neumann Home Studio Academy, na który was zapraszamy:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj