Jak dobrać rozmiar gitary do wzrostu i wieku dziecka? [PORADNIK]

1261

Nowy rok szkolny coraz bliżej, a wraz z nim kolejna seria zajęć pozalekcyjnych dla najmłodszych, w tym np. lekcje gitary. Mamy zatem dla Was kolejny poradnik od sklepu guitarcenter.pl, który tym razem pomoże w wyborze gitary dopasowanej do wzrostu i wieku dziecka.

Z całą pewnością większość osób, które nigdy nie trzymały gitary w rękach nie zdaje sobie sprawy z faktu, jak dużym problemem może być źle dobrany rozmiar instrumentu. Tym bardziej, kiedy mowa o zachęceniu dziecka do gry. Jasnym jest, że młodzi ludzie rosną i chciałoby się od razu pójść do sklepu, kupić pierwszą lepszą gitarę, o której sprzedawca powie, że jest ok i mieści się w dostępnej puli cenowej… Cały problem w tym, że takie myślenie jest niestety całkowicie błędne – za duży (lub za mały) instrument może być za ciężki, niewygodny a nawet, po prostu, całkowicie niegrywalny.

Przy wyborze nie należy się trzymać sztywno ram ustalonych przez producentów ale warto zwrócić uwagę również na inne aspekty. O nich i wielu innych składowych na zakup odpowiedniego instrumentu dowiecie się z nagrania przygotowanego przez sklep guitarcenter.pl.

Przy okazji zapraszamy także do zapoznania się z naszą poprzednią publikacją, również dotyczącą problemu wyboru dobrej gitary na początek. Znajdziecie ją poniżej.

Gitara klasyczna czy akustyczna? Który model na początek?