Ile jesteś w stanie poświęcić dla kariery?

0

Droga do kariery artystycznej jest długa, kręta i bardzo wyboista. I nie jest to w żadnym razie nic odkrywczego. Jednak odpowiedz sobie na pytanie: ile jesteś w stanie poświęcić dla blichtru, niepewnych pieniędzy i artystycznej idei?

Wielu wydaje się, że kariera artysty muzyka zawsze usłana jest różami. Jednak życie udowadnia, że jest to jedno z najtrudniejszych długofalowych działań jakie wymyślił człowiek.
Kariera muzyczna, to wciąż nieustająca walka o przypodobanie się słuchaczom, trafienie w ich gusta i próba zarobienia na tym pieniędzy. Czy jest zatem jakiś złoty środek, który pozwoliłby jednocześnie zarabiać i być szczęśliwym z wykonywanej pracy?

Cena sławy

Zanim zdecydujesz się zostać muzykiem, odpowiedz sobie na pytanie: dlaczego chcesz to robić? Uczciwość w spojrzeniu w lustro i odpowiedzenie sobie na to pytanie jest tutaj kluczowe. Oczywiście, różne osoby chcą wejść na scenę muzyczną z różnych powodów. Jedni chcą być artystami weekendowymi, drudzy muzykami sesyjnymi, a jeszcze inny chce iść na całość i sprawić, by jego nazwisko na zawsze zawisło w galerii sław.

Musisz również zastanowić się, w jakim stylu muzycznym chcesz grać i do jakiej publiczności chcesz dotrzeć? Czy chcesz uzyskać sukces komercyjny, artystyczną uczciwość lub jakąś kombinację obydwu? Następnie musisz zadać sobie pytanie, jak poważnie chcesz dążyć do tych marzeń. Czy jesteś gotowy by podjąć to wyzwanie absolutnie poważnie?

Życie to Nie jeBajka

Kolejnym pytaniem, które musisz sobie zadać, jest to, w jaki sposób zamierzasz płacić rachunki podczas realizacji swoich marzeń. Jeśli nie urodziłeś się bogaty, to będziesz potrzebował pracy, aby się utrzymać. Idealna praca powinna być taką, która nie tylko sprawi, że ​​masz wystarczająco dużo pieniędzy by przeżyć od pierwszego do ostatniego dnia miesiąca, ale również taką, która pozwoli Ci spędzać dużo czasu na muzyce – koncertowaniu i próbach. Pamiętaj, że najprawdopodobniej nie będziesz mógł wykonywać pracy wymagającej zbyt wiele energii mentalnej, fizycznej i emocjonalnej. Wysoko stresująca, wielogodzinna praca również poważnie utrudni Twoje marzenia artystyczne. Musisz być psychicznie i fizycznie zdolny do ćwiczenia, pisania piosenek i wszelkich innych czynności związanych z muzyką. Zapomnij więc o wylegiwaniu się przed telewizorem, kiedy wrócisz z pracy do domu.

Zapewne przez długi czas, zanim staniesz sie zarabiającym artystą – jeśli w ogóle kiedyś to nastąpi – będziesz musiał mocno oszczędzać. Zapomnij o fajnym aucie, drogich ciuchach i życiu ponad stan. “Droga do sławy” to zajęcie drogie, przez niektórych nazywane “drogim hobby”. Zapomnij również, póki co, o zwierzaku.

Burzenie mostów

Każdy artysta marzy o dniu, w którym może powiedzieć swojemu szefowi: “odchodzę”. Ale jeśli myślisz, że jakaś wytwórnia płytowa nagle Cię wypromuje, a Ty nie będziesz potrzebował już swojej pracy, to uwierz, że masz urojenia. Te czasy już dawno minęły. Zatem najważniejsze pytanie – czy jesteś gotów żyć biednie? Pamiętaj, że również może być ciężko przekonać najbliższych o Twoich wyborach. Zastanowiłeś się co z Twoją dziewczyną? Jak wyjaśnisz jej ciągłe życie pod kreską finansową?

Oczywista oczywistość

Na zakończenie, nigdy nie zapominaj, że na równi powinieneś być jednocześnie biznesmenem i artystą. Podobnie jak w przypadku każdej firmy, a zwłaszcza branży muzycznej, zbyt wiele osób uważa, że ​​bycie w zespole to nieustająca impreza. Zbyt wielu ludzi chce robić to, co jest zabawne i łatwe, a nie to, co jest trudne i konieczne.

Musisz realistycznie zdefiniować swój pomysł na sukces. Jeśli uważasz, że sukces polega tylko na zabawie muzyką lub tylko na zarabianiu kasy, to od razu zmień zawód. Muzyka i prowadzenie firmy muzycznej (zespołu), to zawsze połączenie wielu czynników składających się na większą całość.

Pamiętaj, że większość znanych artystów na początku kariery miała te same problemy co Ty. Jakimś jednak cudem przezwyciężyli swoje materialistyczne zapędy i teraz czerpią jedynie profity ze swojej ciężkiej pracy. Przemyśl to wszystko, a gdy będziesz gotów, stań przed lustrem myjąc wieczorem zęby i odpowiedz sobie na wszystkie te pytania.

Powodzenia #uptone

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here