IK Multimedia AmpliTube 5 dostępny w pre-orderze

0

Kiedy tydzień temu firma IK Multimedia wrzuciła do sieci bliżej nieokreśloną, zapowiedź wypuszczenia “czegoś” – w mediach zawrzało. Dziś wiemy już, że iście marsjańska zapowiedź była tak naprawdę przedsmakiem do wprowadzenia na rynek całkowicie nowego oprogramowania AmpliTube 5.

AmpliTube 5 to zupełnie nowa wersja legendarnego oprogramowania IK Multimedia do modelowania wzmacniaczy gitarowych i efektów, oferująca przeprojektowany, w pełni skalowalny interfejs graficzny. Soft obsługuje teraz wyświetlacze Retina, zapewnia ulepszone wrażenia użytkownika i zapewnia dostęp do niezliczonych pokładów nowego sprzętu.

Amplitube 5 oferuje 129 nowych modeli sprzętu, co oznacza, że łącznie jest ich już ponad 400. Nowa, sprawdzona sekcja obudowy IK wykorzystuje technologię VIR (Volumetric Impulse Response) i ulepszoną interakcję wzmacniacza mocy/głośnika. Mamy tu także pewną ciekawostkę – IK zastosowała własną metodę pomiaru IR i chociaż szczegóły pozostają tajemnicą, producent zapewnia, że da ona użytkownikom ogromną, trójwymiarową gamę opcji umieszczania mikrofonów. Użytkownicy mogą teraz również importować i ładować własne IR do AmpliTube 5.

Od strony graficznej, nowy AmpliTube 5 ma zmienny rozmiar interfejsu, dzięki czemu łatwiej jest zobaczyć, co robimy. Jak podaje IK multimedia, inżynierowie ulepszyli m.in. sposób wybierania biegów, zaimplementowali funkcję drag and drop, a także obsługę jednego, dwóch lub trzech wzmacniaczy z maksymalnie 57 równoczesnymi efektami. Zaktualizowano również interfejs sklepu AmpliTube Custom Shop.

Kolejnym nowym aspektem są wirtualne stojaki, zaczerpnięte z pakietu T-RackS 5. To fajna funkcja i miejmy nadzieję, że ułatwi uzyskanie bardziej dopracowanego brzmienia w wirtualnych zestawach gitarowych. Twórcy dodali również nowe okno miksera do 8-kanałowego pokładowego programu DAW, a także ulepszony Looper z dwoma równoczesnymi ścieżkami wraz nieskończonymi warstwami dźwięku. Ta funkcja może się okazać bardzo przydatna zarówno do użytku w studio, jak i na żywo.

Jak można się spodziewać, AmpliTube 5 może działać jako samodzielna aplikacja lub jako wtyczka DAW.

IK Multimedia AmpliTube 5 dostępny będzie w czterech wersjach, w różnych cenowych: AmpliTube 5 CS, AmpliTube 5 SE, AmpliTube 5 i AmpliTube 5 MAX. Producent przygotował oczywiście kilka rabatów zarówno dla nowych, jak i dla obecnych użytkowników. Wszystkie te informacje znajdziecie na stronie producenta.
Na ten moment AmpliTube 5 na Mac/PC dostępny jest w przedsprzedaży, zaś oficjalna premiera przewidziana jest na ostatni kwartał tego roku.

Więcej szczegółów
Producent: https://www.ikmultimedia.com/
Dystrybutor: https://audiostacja.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here