Ibanez TOD10N, czyli nowa sygnatura Tima Hensona!

1228
Ibanez TOD10N Tim Henson Signature

Nowa gitara akustyczna z nylonowymi strunami Ibanez TOD10N to długo wyczekiwana premiera sygnatury Tima Hensona, którą mieliśmy okazję już zobaczyć w utworze Polyphia – “Playing God”!

Nowy Ibanez TOD10N po raz pierwszy pojawił się w teledysku „Playing God” zespołu Polyphia, którego jednym z założycieli jest właśnie Tim Henson. Przypomnijmy przy okazji, że gitarzysta ma już na swoim koncie sygnaturę Ibaneza, model elektryczny Ibanez THBB10, nadszedł zatem czas na akustyka!

Zmodyfikowany korpus FR charakteryzuje się konstrukcją typu hollow, która jest kombinacją kompaktowego korpusu z litego Sitka Spruce (top) oraz Sapele (tył i boczki) ze świetnym dostępem do wysokich pozycji na progach, co gwarantuje optymalizację komfortu gry na tej gitarze.

Ibanez TOD10N Tim Henson Signature
Ibanez TOD10N Tim Henson Signature

Dodatkowy sound port umieszczony po stronie korpusu umożliwia wyraźne i bezpośrednie odczucie i usłyszenie czystego akustycznego brzmienia tej gitary. Z siodełkiem o szerokości 46mm i promieniem podstrunnicy 400R, TOD10N to idealny instrument zarówno dla gitarzystów grających na gitarach ze strunami nylonowymi, którzy chcą mieć bardziej elegancką alternatywę swojego instrumentu, jak i dla gitarzystów elektrycznych, którzy chcieliby dodać do swojego arsenału trochę brzmień z obszaru gitar ze strunami nylonowymi.

Ibanez TOD10N Tim Henson Signature

Nie można zapomnieć, że gitara posiada nową inkrustację “Tree of Death”, która jest ukłonem w stronę Steve’a Vai’a i unikalną odmianą oryginalnego wzoru Tree-of-Life.

Ibanez TOD10N Tim Henson Signature

Sugerowana cena: 3.208 PLN

Więcej szczegółów
Producent: https://www.ibanez.com
Dystrybutor: http://www.meinldistribution.pl

Zapraszamy też do odsłuchu utworu: