Ibanez przedstawia nowe gitary basowe serii BTB Workshop

2
Ibanez-BTB806MS-TGF

Ibanez wprowadza do swojej oferty trzy nowe gitary basowe Multiscale z serii BTB Workshop. Są to modele: BTB805MS-TGF, BTB806MS-TGF i BTB605MS-CEM i jak zapowiada dystrybutor, mają być dostępne w Polsce już w maj tego roku.

Jak wskazują nazwy modeli, będziemy mieć do wyboru dwie gitary pięciostrunowe, extra-long scale od 35” do 37” i jeden sześciostrunowy, od 34,5” do 37”. Rozszerzona skala zapewnia większe napięcie niskich strun, co w rezultacie ma przełożyć się na lepszą przejrzystość, szczególnie w przypadku przestrajania w dół, gdzie wysokie struny nadal umożliwiają płynną i komfortową grę.

Ibanez-BTB805MS_TGF

Każdy bas posiada dwa pasywne humbuckery T1, oferujące doskonałe brzmienie dla różnych gatunków muzycznych ze skupionymi niskimi pasmami i mocnym średnim zakresem. Specjalna konstrukcja przetworników to również ergonomiczna i wygodna podpórka pod kciuk.

Ibanez-BTB605MS_CEM

Nowe modele imponują także eleganckim wyglądem. Top wykonany jest z Poplar Burl, na korpusie Okoume/Ash w wykończeniach: „Transparent Grey Flat” lub matowym „Cerulean Aura Burst” na korpusie z Okoume.

Basy zostały wyposażone w customową elektronikę z aktywnym 3-pasmowym korektorem, podstrunnicę Panga Panga i pięcioczęściowy gryf z Maple/Walnut wraz z grafitowymi prętami regulacyjnymi. 24 stalowe progi medium są łatwo dostępne dzięki obszernemu cuteway, a także konstrukcji typu neck-through.

Ibanez-BTB-Workshop-BTB605MS-CBM_BTB805MS-TGF_BTB806MS-TGF

Sugerowane ceny detaliczne nowych basów:

  • Ibanez BTB805MS-TGF: 6.421,00 PLN
  • Ibanez BTB806MS-TGF: 6.651,00 PLN
  • Ibanez BTB605MS-CEM: 5.503,00 PLN

Planowana dostępność: maj 2022

Więcej szczegółów
Producent: https://www.ibanez.com
Dystrybutor: http://www.meinldistribution.pl

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj