I Ty możesz zostać właścicielem gitary z podpisami członków zespołu AC/DC, kultowego jukebox czy rękopisu “Jolka, Jolka”!

0

Mówi się, że przykład idzie z góry, a że przyjęło się twierdzenie, iż Polska jest daleeeeko w tyle za swoimi zachodnimi sąsiadami, dlatego też biorąc przykład z najlepszych, w naszym kraju postanowiono zorganizować aukcję. I to nie byle jaką, bo taką, której celem jest osiągnąć efekt jak najbliższy licytacji The Black Strat (Pink Floyd) sprzedanej za, bagatela, kwotę bliską 4 mln dolarów!

Oczywiście wiadomym jest, że w naszym kraju tak wysoka kwota jest raczej kwestią marzeń, niemniej gdyby nie marzenia i wyznaczone cele, nadal nie odkrylibyśmy koła, prądu, czy podróży w kosmos.
Wracając jednak do tematu, idąc za genialnym efektem licytacji chyba najdroższej gitary na świecie, pod młotek organizowanej tym razem w Polsce aukcji trafi ponad 100 obiektów związanych z rock’n’rollem i rockiem. Na aukcji, która odbędzie się już 15 października pojawi się m.in. legendarny model gitary elektrycznej Gibson SG Classic z autografami członków zespołu AC/DC.

Aukcja „Rock’n’roll” to instrumenty, autorskie rękopisy tekstów, płyty winylowe z autografami artystów, plakaty, fotografie, a także dzieła sztuki inspirowane duchem muzyki rockowej. Od 7 października wszystkie obiekty zobaczyć będzie można na wystawie przedaukcyjnej organizowanej w ramach Wystawy „Rock’n’Roll”.

Wystawa odbywać się będzie w dniach 7-15 października 2019, godz. 11-19 (poniedziałek-piątek) i godz. 11-16 (sobota) w Domu Aukcyjnym DESA w Warszawie. 

Wstęp wolny!

Na aukcję trafią takie cuda, jak m.in.:

  • legendarny model gitary elektrycznej Gibson SG Classic z autografami członków zespołu AC/DC,
  • rękopis „Jolka, Jolka pamiętasz” Budki Suflera
  • płyty winylowe Elvisa Presleya i Johny’ego Casha spod egidy studio „Sun Records”
  • najlepiej sprzedającą się szafę grającą wszechczasów, reedycję jednego z najsłynniejszych jukeboxów na świecie, model Wurlitzer 1015 z 1946 r. Sprzęt wyposażony jest w 100 płyt muzyki rock’n’rollowej i odtwarza 200 utworów
  • neon Rolling Stones
  • wzmacniacz gitarowo-basowy używany przez Janusza Niekrasza z TSA
  • reedycję radia „Sparton”, modelu z 1936 roku

To oczywiście drobny okruch tego, co będzie mogło trafić w Wasze ręce dzięki wystawie  „Rock’n’Roll”.

Aukcja „Rock’n’Roll”: 15 października 2019, godz. 19.00, Dom Aukcyjny DESA Unicum, ul. Piękna 1A, Warszawa

Więcej informacji znajdziecie na https://desa.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here