HeadRush Looperboard z potężną aktualizacją!

0

Najnowszy Firmware 2.0, który właśnie wypuścił HeadRush dla swojego Looperboard, to potężna porcja dobroci dla użytkowników. Wśród nowości m.in. nieskończony czas zapętlania, nowe efekty, ulepszony interfejs użytkownika i jeszcze więcej… !

Jak czytamy na stronie firmy Audiostacja, dystrybutora marki HeadRush w Polsce: “Najnowsza aktualizacja 2.0 dedykowana do loopera Looperboard, zapewnia użytkownikom nieskończone czasy zapętlania, konfigurowalne przełączniki nożne, automatyczną harmonizację i strojenie wokalu, automatyczne wykrywanie tempa, nowy ulepszony interfejs użytkownika i wiele więcej.

Ciężko si z tym nie zgodzić. Aktualizacja ta poprzedzona została szerokimi konsultacjami i testami loopowej społeczności HeadRusha. Teraz użytkownicy mogą podłączyć zewnętrzne dyski USB lub SD, aby uzyskać praktycznie nieskończone czasy zapętlania, dodać automatyczną harmonizację i strojenie wokalu, zapętlić z automatycznym wykrywaniem tempa, dostosować przełączniki nożne Looperboard do własnych preferencji, dodać rytmiczne DJ-skie efekty i wiele więcej.

O samym urządzeniu pisaliśmy wielokrotnie, a nasze publikacje na jego temat znajdziecie w linku: https://uptone.pl/tag/headrush-looperboard

Przypomnijmy jednak w skrócie… Looperboard to pierwszy looper, który wyposażono w duży 7-calowy ekran z interfejsem smart-touch, wyświetlającym wszystkie informacje, jakich wymaga współczesny zapętlający artysta. Jest tu praktycznie każde niezbędne narzędzie, co eliminuje potrzebę stosowania dodatkowych urządzeń. Na pokładzie 12 podświetlanych przełączników nożnych RGB, wiodący w swojej klasie 32-bitowy dźwięk floating 48 kHz, ponad 40 dołączonych efektów, niestandardowy audio routing (w tym wbudowana ścieżka metronomu) i tap tempo z inteligentnym rozciąganiem czasu. HeadRush Looperboard to  z pewnśocią nie jest zwykły efekt do zapętlania. To zdecydowanie więcej, a także spełnienie marzeń wielu artystów występujących na żywo.

Co nowego w Firmware 2.0 ?

Niekończące się pętle i podkłady

Firmware 2.0 dodaje praktycznie nieskończone czasy zapętlania i podkłady do już imponującej specyfikacji loopera. Wystarczy podłączyć dysk twardy lub kartę SD do wejść USB/SD Looperboarda, aby wydłużyć czas odtwarzania i zapętlenia. Looperboard wychodzi poza ramy wszystkiego, co jest obecnie dostępne na rynku looperów. Czas zapętlania jest ograniczony tylko wielkością Twojego dysku twardego!

Nowe efekty, w tym automatyczna harmonizacja i strojenie wokalu

Wbudowane w Looperboard efekty studyjnej jakości gwarantują najlepsze brzmienie gitar, wokali i klawiszy. Firmware 2.0 dodaje nowe efekty, w tym harmonizację i strojenie wokali. Teraz użytkownicy mogą dostosowywać swój głos do dowolnego stroju w czasie rzeczywistym lub dodawać gęste, wielowarstwowe harmonie za jednym dotknięciem przełącznika nożnego.

• Slicer – Przycina dźwięk według wcześniej wybranego wzoru rytmicznego,
• Pumper – Tworzy rytmiczny efekt pompowania, podobny do kompresji sidechain,
• LFO-Sync – Tworzy automatyzację zmian filtra przy użyciu wstępnie wybranego podziału czasu tempa.

Nowe zaawansowane funkcje zapętlania

Dodano również zaawansowane narzędzia do manipulacji dźwiękiem. Auto-BPM Detection utrzymuje Cię idealnie w tempie podczas nagrywania pętli. Jest to szczególnie przydatne podczas importowania audio (.wav lub .mp3) do ścieżki pętli lub dodawania ścieżki podkładu, która ma inne tempo niż bieżąca sesja.
Rozciąganie czasu, które nie niszczy dźwięku, idealnie dopasuje się do każdego importowanego pliku audio, bez zmiany wysokości oraz jakości dźwięku.
Konkurencyjna personalizacja w looperze pozwala użytkownikom przypisać cztery pierwsze przyciski nożne Start/Stop do dowolnej funkcji. To niespotykany dotąd stopień personalizacji efektów zapętlających.

Ulepszony interfejs użytkownika

Dopełnieniem zestawu funkcji w oprogramowaniu w wersji 2.0 jest zupełnie nowy układ interfejsu użytkownika. Nawigowanie jest teraz jeszcze łatwiejsze dzięki nowemu ekranowi menu opartemu na ikonach, nowemu układowi sekcji efektów i niesamowitemu nowemu wyglądowi miksera z objaśnieniami funkcji i trybów loopera.

Najważniejsze cechy oprogramowania Looperboard 2.0:

 • Nieskończony czas zapętlania,
 • Konfigurowalne przełączniki nożne,
 • Ponad 40 wbudowanych efektów, w tym harmonizacja i strojenie wokali,
 • Kwantyzacja w czasie rzeczywistym i automatyczne wykrywanie tempa utworu.

Najważniejsze cechy Looperboard:

 • 7-calowy ekran dotykowy o wysokiej rozdzielczości i czterordzeniowy procesor,
 • 9 godzin wewnętrznego czasu zapętlania i możliwość nagrywania bezpośrednio na dyski USB i SD w celu uzyskania nieskończonej pętli,
 • Nagrywaj do 4 ścieżek stereo lub mono z opcjami Undo lub Peel,
 • 4 x combo XLR (mono)+ ¼ cala z zasilaniem Phantom, 4 x wyjścia XLR (mono),
 • Ponad 40 wbudowanych efektów, w tym strojenie wokalu, Slicer, pumper i LFO,
 • Możliwość zroutowania ścieżki metronomu, kwantyzacja w czasie rzeczywistym i automatyczne wykrywanie tempa utworu,
 • Tap Tempo z inteligentnym rozciąganiem czasu i korekcja wysokości dźwięku,
 • Wejście i wyjście MIDI do synchronizacji MIDI clock, zewnętrznego sterowania MIDI, MIDI (Master) beat clock,
 • Wbudowany interfejs audio USB; zawiera Pro Tools | First: HeadRush edition,
 • Ponad 300 wbudowanych pętli perkusyjnych na początek.

Więcej szczegółów
Producent: https://www.headrushfx.com
Dystrybutor: https://audiostacja.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj