HeadRush CORE! Nowy multiefekt gitarowy, modeler i procesor wokalny w jednym!

665

HeadRush CORE to najnowsza i wszechstronna stacja robocza dla gitarzystów i wokalistów. Wyposażona w intuicyjną kontrolę, mnóstwo funkcji i szereg opcji łączności, z pewnością będzie idealnym towarzyszem wielu muzyków na scenie jak i w studiu!

W marcu tego roku HeadRush zaprezentował swojego flagowca w postaci potężnego multiefektu PRIME, który poza byciem stricte multiefektem oferował także funkcje modelera i procesora wokalnego. Brzmi podobnie do prezentowanego tutaj nowego CORE? Oczywiście! Z tą różnicą, że nowy CORE jest bardziej kompaktowym urządzeniem względem swojego starszego brata ze zminimalizowanym interfejsem obsługi panelu frontowego. Co zatem oferuje?

Jak zapewnia producent, HeadRush CORE zawiera ogromną bibliotekę realistycznych i responsywnych emulacji efektów gitarowych, wzmacniaczy, kolumn i mikrofonów. Zapewnia praktycznie nieograniczone miejsce na pliki IR oraz możliwość uchwycenia brzmienia własnego cennego sprzętu analogowego dzięki technologii „inteligentnego klonowania”.

Dla wokalistów, którzy potrzebują odpowiedniego procesora wokalnego, urządzenie oferuje także pełny zestaw efektów wokalnych, w tym Antares Auto-Tune® i oczywiście świetny looper znany z modelu PRIME.

HeadRush-CORE

Podobnie jak w PRIME, Sercem HeadRusha Core jest 7-calowy wyświetlacz dotykowy o wysokiej rozdzielczości, który jak zapewnia producent, wyjątkowo szybko reaguje na takie gesty jak dotykanie, przesuwanie, przeciąganie i upuszczanie, dzięki którym niezwykle łatwo i szybko można tworzyć i edytować własne zestawy gitarowe, basowe i wokalne.

Urządzenie ma wbudowany looper, który może nagrywać pętle o długości do 5 minut, z 20 minutami całkowitego czasu overdubu, zapisywać i przywoływać pętle, a także synchronizować się za pośrednictwem MIDI z innym sprzętem takim jak automaty perkusyjne. Core może również łączyć się i odtwarzać dźwięk z dowolnego urządzenia mobilnego obsługującego technologię Bluetooth, co umożliwia korzystanie z wielu serwisów streamingowych i lekcji cyfrowych.

HeadRush-CORE
HeadRush Core wyposażony jest w pełny zestaw wejść i wyjść, w tym w wejścia gitarowe i mikrofonowe, wyjścia 1/4″, XLR i słuchawkowe, MIDI I/O, łączność bezprzewodową oraz stereofoniczną pętlę efektów do podłączania zewnętrznych efektów i innego sprzętu do dowolnego punktu wewnętrznego łańcucha sygnałowego. Pętla efektów umożliwia także połączenie z tradycyjnymi wzmacniaczami za pomocą metody czterech kabli. Wbudowany interfejs audio USB zapewnia również łatwy dostęp do nagrywania w jakości studyjnej lub reampingu bezpośrednio do programu DAW na komputerze Mac lub PC.

Sugerowana cena HeadRush Core to 4222 PLN. Jak informuje Audiostacja, dystrybutor marki w Polsce, produkt będzie dostępny w sprzedaży już niebawem.

Więcej szczegółów
Producent: https://www.headrushfx.com
Dystrybutor: https://audiostacja.pl