HeadRush Prime! Potężny multiefekt, modeler i procesor wokalny w jednym!

598
HeadRush-Prime_uptone

Czy mający dziś swoją premierę HeadRush Prime to najpotężniejszy i najbardziej wszechstronny podłogowy procesor efektów jaki kiedykolwiek powstał? Wszystko na to wskazuje zatem spróbujmy streścić jego potencjał i możliwości…!

HeadRush Prime to najnowszy flagowiec w rodzinie podłogowych kombajnów ze stajni producenta. Wyposażono go w zaawansowany wielordzeniowy procesor, ogromną bibliotekę efektów gitarowych, emulacji wzmacniaczy, kolumn i mikrofonów, inteligentne klonowanie wzmacniaczy/efektów i ładowanie IR, looper i pełny zestaw efektów wokalnych, w tym branżowy standard Antares Auto-Tune!

Bardzo ciekawą funkcją jest Amp Cloner, opartą na zastrzeżonej technologii klonowania i pozwalającą na znaczne rozszerzenie fabrycznej biblioteki wzmacniaczy oraz efektów przy użyciu prawdziwego sprzętu. Amp Cloner przechwyci brzmienie Waszego ulubionego wzmacniacza, preampu i efektu typu distortion, overdrive lub fuzz, a po zakończeniu procesu klonowania można wprowadzić zmiany takie jak usunięcie brzmienia kolumny głośnikowej z klonu wzmacniacza, aby można było użyć klonu z różnymi modelami kolumn lub odpowiedziami impulsowymi.

HeadRush-Prime

Centrum sterowania jest 7-calowy ekran dotykowy o wysokiej rozdzielczości, który jak zapewnia producent, wyjątkowo szybko reaguje na takie gesty jak dotykanie, przesuwanie, przeciąganie i upuszczanie, dzięki którym niezwykle łatwo i szybko można tworzyć i edytować własne rigi.

HeadRush Prime

Ponadto urządzenie wyposażono w 12 przełączników nożnych z indywidualnymi wskaźnikami RGB i wyświetlaczami OLED „scribble strip”, wbudowany pedał ekspresji z przełącznikiem oraz wszystkie niezbędne wejścia i wyjścia, w tym łączność W-Fi i Bluetooth audio.

HeadRush Prime to także pierwszy na świecie procesor efektów z możliwością ładowania utworów bezpośrednio z Dropbox’a przez Wi-Fi do ćwiczeń lub szybszej nauki utworów. Po załadowaniu utworu można zapętlić i spowolnić trudniejsze fragmenty, a także zmienić wysokość dźwięku co półtonu, aby szybko nauczyć się utworów w nowych tonacjach.

HeadRush Prime

HeadRush Prime ma być dostępny już na przełomie marca i kwietnia 2023, a jego sugerowana cena to 5.750 PLN.

Główne cechy:

 • 7-calowy ekran dotykowy o wysokiej rozdzielczości z intuicyjnym interfejsem
 • Realistyczne i responsywne emulacje wzmacniacza, kolumny i mikrofonu
 • Obszerna biblioteka efektów gitarowych i wokalnych, w tym Antares Auto-Tune®
 • Amp Cloner przechwytuje brzmienie twojego ulubionego wzmacniacza, preampu i efektu typu distortion, overdrive lub fuzz
 • Bezpośrednie połączenie Wi-Fi z HeadRush Cloud w celu udostępniania klonów, presetów i aktualizacji oprogramowania sprzętowego
 • Narzędzie do ćwiczeń muzycznych działające strumieniowo przez Wi-Fi sprawia, że nauka utworów jest łatwiejsza niż kiedykolwiek wcześniej
 • Łączność Bluetooth audio umożliwiająca granie do podkładów z urządzeń mobilnych
 • Potężny, specjalnie zaprojektowany, wielordzeniowy system DSP z płynnym przełączaniem presetów bez przerw
 • Przystosowana do koncertowania stalowa obudowa z wbudowanym trwałym pedałem ekspresji i uniwersalnym zasilaczem
 • 12 przełączników nożnych z konfigurowalnymi kolorowymi diodami LED
  i wyświetlaczami OLED „scribble strip”
 • Import praktycznie nieograniczonej ilości plików IR z kolumnami gitarowymi
  i basowymi
 • Stereofoniczna pętla efektów do podłączania zewnętrznych efektów
  i wykorzystywania tzw. metody 4 kabli
 • Najlepszy w swojej klasie looper z funkcją zapisu/ładowania pętli oraz synchronizacji MIDI
 • Nagrywanie i reamping za pomocą wbudowanego interfejsu USB Audio
  (do 24 bitów/96 kHz)

Więcej szczegółów
Producent: https://www.headrushfx.com
Dystrybutor: https://audiostacja.pl