Guild F-512 – legendarne brzmienie w nowej odsłonie

0

Na ich dwunastostrunowych gitarach grały największe gwiazdy – Tom Petty, David Gilmour, Stevie Ray Vaughan. Od lat 60-tych ich dwunastki są najbardziej pożądanymi w swojej klasie. Dziś powracają z modelem, który przejmuje ich najlepsze tradycje – F-512 ze stajni Guild.

Produkowana jest w południowej Kaliforni. Korpus jumbo wykonano z najwyższej jakości wyselekcjonowanego świerku sitka (top) oraz palisandru indyjskiego (boki i tył) i nie musimy dodawać, że chodzi o lite drewno. Brzmienie charakteryzują dźwięczne, niemal kryształowe soprany, śpiewny środek oraz ciepły, wyraźny bas.

Wykończenie tego wyjątkowego instrumentu – klasyczne znaczniki z masy perłowej z charakterystycznym V, dwa charakterystyczne szlaczki na brzegach podstrunnicy (tzw. railroad tracks) oraz główka z estetycznym bindingiem i logo, również z masy perłowej – sprawia, że ma się wrażenie obcowania sam na sam z historią.

Instrument dostępny jest w dwóch wersjach kolorystycznych – Natural i Antique Burst, a także z elektroniką LR Baggs. W zestawie otrzymujemy twardy case z kontrolą poziomu wilgotności.

Więcej szczegółów:
Producent: www.guildguitars.com
Dystrybutor: www.audiostacja.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here