Premiera! JBL Professional przedstawia serię EON700

2
JBL_EON700

Dziś swoją premierę ma najnowsza seria przenośnych głośników PA i subwoofer z funkcją Bluetooth. Przed Wami JBL Professional EON700 Series!

“Najnowsza ewolucja kultowej serii EON przynosi bezprecedensową wydajność akustyczną, moc i wszechstronność przenośnych systemów PA do realizacji dźwięku na żywo i zastosowań instalacyjnych.”

– Brandon Knudsen, Product Manager w HARMAN Professional.

JBL_EON700

Seria JBL EON700 to wielki krok naprzód w dziedzinie innowacji i technologii. Inżynierowie wykorzystali ekskluzywne, najnowocześniejsze techniki projektowe i pomiarowe, aby dostarczyć najlepiej grające głośniki w swojej kategorii, niezależnie od zastosowania. 

EON700 wykorzystuje najnowsze osiągnięcia techniki akustycznej, konstrukcje przetworników, materiały obudowy oraz zaawansowane technologie DSP, wzmocnienia i kontroli, aby dostarczyć nadzwyczajną wydajność w pełni profesjonalnym, wysoce elastycznym, łatwym w użyciu, przenośnym systemie.

Cztery dostępne modele, w tym 10-calowy EON710, 12-calowy EON712 i 15-calowy EON715 oraz 18-calowy subwoofer EON718S, sprawiają, że systemy EON700 zaspokajają potrzeby współczesnych muzyków i realizatorów dźwięku. Zostały one tak zaprojektowane, aby bez wysiłku dopasować się do potrzeb klientów. Są idealne do występów wokalistów, prezentacji, wydarzeń kulturowych i dla DJ-ów. Można je skonfigurować jako monitory główne lub sceniczne, podwieszone lub ustawione w stos, w systemach przenośnych lub instalacjach stałych – możliwości są nieograniczone.

“Seria EON700 reprezentuje następną generację przenośnych systemów PA. Kiedy zaczęliśmy je projektować, spojrzeliśmy na naszą najlepiej sprzedającą się serię EON i stwierdziliśmy, że skoro podstawowa technologia stała się jeszcze lepsza, to stworzymy nowy, potężny i wszechstronny system, który brzmi niesamowicie przy każdej głośności, w każdym miejscu i pomieszczeniu. Było to możliwe dzięki unowocześnionym przetwornikom i wzmacniaczom, udoskonalonym falowodom, pakietowi efektów oraz zastosowaniu najnowocześniejszego protokołu Bluetooth i uniwersalnej aplikacji sterującej.”

– powiedział Brandon Knudsen, Product Manager w HARMAN Professional

Akustyka i wzmocnienie

JBL_EON700

Zaawansowane technologie falowodów i przetworników JBL, w połączeniu z wysoce wydajną amplifikacją, zapewniają równomierne pokrycie całego obszaru odsłuchowego, nawet gdy wykorzystujesz system do granic możliwości. Przetworniki niskotonowe zostały przeprojektowane pod kątem niższej impedancji i wyższej efektywności, ulepszona tuba zapewnia gładkie pasmo przenoszenia poza osią, a potężny przetwornik kompresyjny JBL 2414H wyposażono w wysokiej klasy magnes neodymowy dla zrównoważonej odpowiedzi przy zachowaniu lekkości. Przetworniki są zasilane przez 1300 (kolumny) lub 1500 (subwoofer) watów z ultra wydajnego, dyskretnego wzmacniacza klasy D, co zapewnia czysty, klarowny dźwięk. Wszystko to składa się na doskonałe pokrycie, spójność i zrozumiałość dźwięku przy każdej głośności.

Zaawansowany procesor DSP i sterowanie

JBL_EON700

Zaawansowany pakiet DSP zapewnia wszechstronną kontrolę nad EQ, limiterami, opóźnieniem, dbx Automatic Feedback Suppression, duckingiem i innymi funkcjami. Szybki dostęp do ustawień zapewnia zintegrowany, podświetlany ekran LCD lub aplikacja JBL Pro Connect App. Wbudowany Bluetooth 5.0 oraz sterowanie wykorzystują najnowszy protokół zabezpieczeń, niskie opóźnienia oraz szeroki zasięg.

Wszechstronność systemu

JBL_EON700

EON700 mogą być używane jako główne głośniki PA lub monitory podłogowe. Modele pełnozakresowe wyposażone są w górne i tylne punkty podwieszenia (służą jako połączenia dla instalacji stałych, z wykorzystaniem opcjonalnego uniwersalnego uchwytu jarzmowego). Indeksowane nóżki w obudowach umożliwiają szereg konfiguracji akustycznych i bezpieczne ustawianie oraz wygodne przechowywanie i transport. Subwoofery EON718S wyposażone są w gwintowane mocowanie słupków do głośników pełnozakresowych i są łatwe do ustawienia w stos w konfiguracjach kardioidalnych.

Wytrzymały i niezawodny

JBL_EON700

Wszystkie produkty audio mają swój okres użytkowania, a inżynierowie JBL’a dokładają wszelkich starań, aby ten okres był jak najdłuższy – nie tylko pod względem niezawodności, ale również pod względem tego, jak dobrze brzmi system. 

Głośniki pełnozakresowe wyposażono w zoptymalizowane pod kątem FEA kompozytowe obudowy, wykorzystujące techniki formowania wtryskowego i mechanicznego w celu zwiększenia trwałości bez konieczności rezygnacji z rozmiaru obudowy czy wydajności. Subwoofery umieszczono w solidnych 15-warstwowych brzozowych obudowach. Komputerowo zoptymalizowane ergonomiczne uchwyty sprawiają, że przenoszenie skrzyń jest dziecinnie proste.

Każdy produkt JBL Professional poddawany jest rygorystycznym testom, które wykraczają poza wszelkie warunki, z jakimi dany produkt mógłby się zetknąć w prawdziwym świecie. Nasz wiodący w branży, 100-godzinny test mocy zapewnia długowieczność, dzięki czemu muzycy i inżynierowie dźwięku mogą polegać na komponentach JBL w każdej sytuacji.

Specyfikacja techniczna:

JBL EON710: 10 cali

JBL_EON710
JBL EON710
 • Moc: 1,300 W (szczytowa)
 • Pasmo przenoszenia: 52 Hz-20 kHz (-10 dB); 65 Hz-20 kHz (-3 dB)
 • Maks. SPL: 125 dB
 • Dyspersja: 110° H x 60° V
 • Wejścia/wyjścia audio: 2 x XLR Combo, 1 XLR passthrough
 • Wymiary: 587 x 332 x 300 mm 
 • Waga: 11,9 kg

JBL EON712: 12 cali

JBL_EON712
JBL EON712
 • Moc: 1,300 W (szczytowa) 
 • Pasmo przenoszenia: 50 Hz-20 kHz (-10 dB); 60 Hz-20 kHz (-3 dB)
 • Maks. SPL: 127 dB
 • Dyspersja: 100° H x 60° V
 • Wejścia/wyjścia audio: 2 x XLR Combo, 1 XLR passthrough
 • Wymiary: 669 x 382 x 324 mm 
 • Waga: 14,5 kg

JBL EON715: 15 cali

JBL_EON715
JBL EON715
 • Moc: 1,300 W (szczytowa) 
 • Pasmo przenoszenia: 45 Hz-20 kHz (-10 dB); 55 Hz-20 kHz (-3 dB)
 • Maks. SPL: 128 dB
 • Dyspersja: 90° H x 60° V
 • Wejścia/wyjścia audio: 2 x XLR Combo, 1 XLR passthrough
 • Wymiary: 702 x 438 x 351 mm 
 • Waga: 16,9 kg

JBL EON718S: subwoofer 18 cali

JBL_EON718S
JBL EON718S
 • Moc: 1,500 W (szczytowa) 
 • Pasmo przenoszenia: 31 Hz-150 kHz (-10 dB); 40 Hz-120 kHz (-3 dB)
 • Maks. SPL: 131 dB
 • DSP: parametryczny equalizer, odwrócenie polaryzacji
 • Wejścia/wyjścia audio: 2 x XLR Combo, 2 XLR passthrough
 • Wymiary: 774 x 722 x 752 mm 
 • Waga: 37 kg

Więcej szczegółów:
Producent: http://www.jblpro.com
Dystrybutor: http://www.essaudio.pl

Więcej newsów JBL Professional: TUTAJ

2 KOMENTARZE

 1. […] JBL Professional EON700 to seria przenośnych głośników PA i subwoofer z funkcją Bluetooth, która miała premierę w ubiegłym roku. EON700 wykorzystuje najnowsze osiągnięcia techniki akustycznej, konstrukcje przetworników, materiały obudowy oraz zaawansowane technologie DSP, wzmocnienia i kontroli, aby dostarczyć wydajność w pełni profesjonalnym, wysoce elastycznym, łatwym w użyciu, przenośnym systemie. […]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj