Gitara PRS SE Mark Holcomb SVN w akcji! [VIDEO]

0

Gitarzysta zespołu Periphery Mark Holcomb opowiada o swojej sygnowanej, siedmiostrunowej gitarze PRS SE Mark Holcomb SVN i prezentuje jej brzmienie w morderczych, metalowych riffach!

Zespół Periphery słynie z agresywnego, a jednocześnie selektywnego brzmienia nisko strojonych, siedmiostrunowych gitar. Jeden z trzech gitarzystów grupy, Mark Holcomb jako zdeklarowany użytkownik instrumentów ze stajni Paul Reed Smith doczekał się zarówno sześciostrunowego, jak i siedmiostrunowego modelu sygnowanego własnym nazwiskiem, oferowanego w przystępnej cenowo linii PRS SE.

PRS-SE-Mark-Holcomb-SVN-Natural-Satin
PRS SE Mark Holcomb SVN [Natural Satin]

W tym filmie muzyk opowiada o genezie siedmiostrunowej gitary PRS SE Mark Holcomb SVN, odwołując się także do wcześniejszego modelu sześciostrunowego, z którego „siódemka“ zaczerpnęła większość elementów specyfikacji – od konstrukcji, przez wyposażenie, po wykończenie.

Jedną z najważniejszych różnic, oprócz samej siódmej struny, jest w tym wypadku menzura, wynosząca nie 25,5“ jak w modelu sześciostrunowym, lecz 26,5 cala, aby skompensować naprężenie strun potrzebne do uzyskania selektywnego dźwięku w niskich rejestrach.

PRS SE Mark Holcomb SVN Holcomb Burst
PRS SE Mark Holcomb SVN [Holcomb Burst]

Ale PRS SE Mark Holcomb SVN to nie tylko zabójcze brzmienia przesterowane, bo dzięki opcji rozłączenia cewek przetworników Seymour Duncan Alpha i Omega możliwe jest uzyskanie krystalicznie czystych brzmień single coil, o których sam gitarzysta wypowiada się w najwyższych superlatywach!

Obejrzyjcie i posłuchajcie sami!

Więcej szczegółów
Producent: https://prsguitars.com
Dystrybutor: https://www.fxmusic.com.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj