Gitara Fender Stratocaster z sygnaturą Alberta Hammonda Jr.

0

Fender Albert Hammond Jr Stratocaster nawiązuje do najsłynniejszych instrumentów amerykańskiego producenta. I mimo, iż sygnujący swoim nazwiskiem Albert Hammond Jr, należy do młodszego pokolenia, gitara ma szansę zapisać się wielkimi literami w panteonie najciekawszych instrumentów ostatnich dziesięcioleci.

Albert Hammond Jr to artysta urodzony w roku 1980 w Los Angeles. Sławę zyskał dzięki grze w zespole The Strokes, jednak polskim mediom znany jest raczej z faktu bycia mężem polskiej kelnerki mieszkającej w USA.
Albert reprezentuje styl muzyczny zwany Indie rock. Jest to połączenie klasycznego rocka z rockiem alternatywnym. Powstanie gatunku datuje się na początek lat ’70 w Anglii.

Albert Hammond Jr to również jeden z endorserów marki Fender. To właśnie dzięki współpracy z amerykańskim producentem, oraz sukcesów w życiu artystycznym, zyskał szansę sygnowania swoim nazwiskiem jednej z gitar Fender.

Fender Albert Hammond Jr to klasyczny Stratocaster z gryfem w konstrukcji typu Bolt-On (wkręcany), z palisandrową podstrunnicą, oraz olchowym body.
Jak to w stratocasterach, gitara posiada klasyczne pickupy Single-Coil – Custom Ceramic z trójpozycyjnym przełącznikiem Custom Pickup Switching, mostek 6-Saddle Vintage-Style Synchronized Tremolo Set Flat i osprzęt “F”-Stamped Tuning Machines.

Wszystko inne w tej gitarze, to czysta klasyka. Nic tylko podziwiać…
Aktualnie gitarę producent wycenia na około 4 200 zł.

Więcej szczegółów:
Producent: www.shop.fender.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here