Gitara elektryczna Ibanez RGRTB621-BKF już dostępna!

361

Po wprowadzeniu, w zeszłym roku, przez firmę Ibanez Guitars trzech metalowych gitar z serii Iron Label – Icemana i dwóch modeli Xiphos, w tym roku nadchodzi długo oczekiwana nowość z tej serii: RGRTB621-BKF – gitara o równie metalowej charakterystyce, tyle że tym razem w klasycznym kształcie RG!

Jak co roku, potężna oferta marki Ibanez rozrasta się o kolejne instrumenty. Nowości Ibaneza nie tylko odpowiadają na wysokie wymagania gitarzystów, ale wręcz dyktują na rynku odważne trendy. Inżynierowie marki Ibanez stale zaskakują nas śmiałymi rozwiązaniami, kolorami oraz nowoczesnym wzornictwem. Iron Label to linia produktów z piekła rodem, stworzona z myślą o najcięższych odmianach muzyki. Smolista czerń, minimalistyczne wykończenie i potwornie mocne pickupy w nowym modelu Ibanez RGRTB621-BKF mówią same za siebie.

Ibanez RGRTB621-BKF posiada odwróconą główkę typu reversed headstock oraz pięcioczęściowy gryf z klonu i orzecha o konstrukcji Neck-through, gwarantującej długi sustain. Ponadto gitara ta posiada hebanową podstrunnicę i korpus z drewna nyatoh.

RGRTB621 została wyposażona w przetworniki DiMarzio Fusion Edge w konfiguracji HH, zapewniające mocne i wyraziste brzmienie we wszystkich gatunkach metalu. Nie musisz jednak ograniczać się tylko do jednego brzmienia, ponieważ dzięki systemowi przełączania dyna-MIX10 z przełącznikiem Alter Switch istnieje możliwość wyboru dziesięciu różnych ustawień przystawek, a tym samym uzyskania dziesięciu różnych brzmień.

Ibanez-RGRTB621_BKF_Alter-Switch

Dodatkowo RG została wyposażona w klucze blokowane Gotoh MG-T, 24 progi Jumbo oraz stały mostek Mono-rail. Biorąc pod uwagę tak świetną konfigurację, gitara staje się pozycją obowiązkową dla wszystkich fanów gitar RG, którzy preferują cięższe gatunki muzyczne.

Ibanez-RGRTB621_BKF_uptone

Gitara jest już dostępna w sprzedaży, a sugerowana cena detaliczna wynosi 5.503 PLN.

Więcej szczegółów
Producent: https://www.ibanez.com
Dystrybutor: https://meinl.de/en/distribution