Furch Guitars bardziej ekologiczny?

0

“W tym roku zamierzamy zmniejszyć nasz ślad węglowy o prawie dwie trzecie!” – mówi Petr Furch, dyrektor generalny firmy Furch Guitars. Jak producent zamierza zadbać o środowisko? Zapraszamy do poniższej publikacji.

Większość firm produkcyjnych dąży do tego, aby koszty operacyjne związane z energią elektryczną były jak najniższe, nie zastanawiając się jak taką energię się pozyskuje oraz pomijając fakt, że najtańsza energia niestety nie jest ekologiczna i stanowi zwiększone obciążenie dla naszej planety. W ramach swojej strategii środowiskowej FurchnGuitars stara się zwalczyć obecny paradygmat i pokazać lepszą drogę. O ile w ubiegłym roku jedna czwarta (25,1%) całej energii elektrycznej dostarczanej do Furch pochodziła ze źródeł odnawialnych, w tym roku jest to już 100%. Większość zielonej energii to energia słoneczna, a następnie biogaz, woda, wiatr i biomasa.

Oprócz zrównoważonego podejścia do pozyskiwania zielonej energii, jej produkcja pozwoli również znacznie zmniejszyć emitowaną przez nas ilość CO2. Dlatego spodziewamy się, że przy zachowaniu tego samego poziomu zużycia energii elektrycznej, nasz ślad węglowy zmniejszy się nawet o 83% rocznie. Po uwzględnieniu gazu i paliw samochodowych, które są częścią zużycia energii podczas eksploatacji, całkowita redukcja CO2 powinna wynosić około 60%. Przykładowo, średni ślad węglowy powstający podczas produkcji jednej gitary zostanie zmniejszony z 35,3 kg do 14,1 kg CO2. Wartości te różnią się w zależności od określonych procesów produkcyjnych stosowanych podczas wytwarzania każdego modelu. Ślad węglowy dla każdego modelu jest dostępny na naszej stronie internetowej.

„Środowisko to dla mnie ważny temat, podobnie jak wpływ na nie naszej produkcji. Dlatego od dawna staram się znaleźć naprawdę skuteczny sposób na zmniejszenie śladu węglowego naszej firmy. Rozważyłem wiele opcji, w tym wytwarzanie własnej energii elektrycznej. Jednak ta ścieżka generalnie nie jest korzystna nawet w zdrowym środowisku gospodarczym, a bez dotacji nieefektywna. Panele słoneczne na dachu i Tesla zaparkowana przed domem to po prostu nie najlepsze rozwiązanie. Stopniowo doszedłem do wniosku, że kluczową rolę w tym względzie będzie miało motywowanie dużych dostawców energii do inwestowania w zasoby wolne od emisji dwutlenku węgla. Może to przynieść korzyści wszystkim klientom, począwszy od dużych firm po indywidualne gospodarstwa domowe.” – mówi Petr Furch, dyrektor generalny Furch Guitars.

“Nasza energia odnawialna pochodzi od dużych dostawców energii. Chociaż ta energia kosztuje więcej, staramy się wspierać naszych dostawców w ich działaniach na rzecz środowiska i motywować ich do produkowania większej ilości zielonej energii w dłuższej perspektywie. Jednocześnie wzywamy innych producentów, aby przyłączyli się do wspólnej poprawy stanu środowiska.” – kontynuuje Petr Furch

Wsparcie w pielęgnacji drewna egzotycznego i ekologicznej technologii produkcji

Wykorzystanie zielonej energii jest częścią szerszej koncepcji, w której mamy długoterminowe, wrażliwe i przyjazne dla środowiska podejście. Na przykład w ubiegłym roku nawiązaliśmy długoterminową współpracę z panamską społecznością Arimae, która zajmuje się ochroną i pielęgnacją lokalnych drzew egzotycznych z naciskiem na ich zrównoważony rozwój. Nasza współpraca opiera się na wsparciu finansowym gminy na pielęgnację czterech hektarów drzew cocobolo (dalbergia retusa) i dwóch hektarów mahoniu (swietenia macrophylla) przy łącznym średniorocznym przyroście 39 m3. W ten sposób rekompensujemy naturze i społeczności większość ilości egzotycznego materiału zużytego do produkcji naszych gitar.

Stosujemy ekologiczne podejście również w naszych procesach produkcyjnych i technologii. Przykładem jest wykończenie Full-Pore High-Gloss, które maksymalizuje rezonans każdego instrumentu, ale jest również przyjazne dla środowiska. To wykończenie UV zostało opracowane wewnętrznie i zawiera 98% mniej rozpuszczalnika niż typowe lakiery, dzięki czemu znacznie zmniejsza zanieczyszczenie powietrza. Specjalny system recyklingu w stacji natryskowej zbiera i filtruje przetryskany lakier do natychmiastowego ponownego wykorzystania, zapobiegając w ten sposób degradacji chemicznej.

Więcej szczegółów
Producent: https://furchguitars.com
Dystrybutor: https://adamusic.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here