Friedman BE 100 Deluxe, czyli nowy flagowy wzmacniacz gitarowy!

1

Friedman Amps buduje jedne z najciekawszych wzmacniaczy na rynku. Z ich konstrukcji korzystają wybitni muzycy, co sprawia, że są jednymi z najbardziej rozchwytywanych urządzeń tego segmentu. Do gry wchodzi właśnie nowy flagowy wzmacniacz typu head. Poznajcie zatem Friedman BE-100 Deluxe!

Pierwsze przecieki o tym, że takie cudo może wkrótce ujrzeć światło dzienne pojawiły się już w styczniu, gdzie sam Dave Friedman, na jednej z grup FB zdradzał tajemnice nowej konstrukcji oraz jej nazwę. Teraz jednak wiemy o nim już prawie wszystko! 🙂

Friedman BE 100 Deluxe to w pełni lampowa konstrukcja, nawiązująca do legendarnego już BE 100 wykonywanego ręcznie w USA. Mimo, że czerpie z niego garściami to producent idąc z duchem czasu udoskonala wiele elementów, a także proponuje zupełnie nowe rozwiązania.

Przede wszystkim nowy flagowiec to 100-watowy, trzykanałowy “potwór”, wyposażony w cztery lampy EL34 końcówki mocy oraz pięć lamp 12AX7 przedwzmacniacza. Wśród nowości jakie w nim znajdziemy są: całkowicie nowy kanał czysty Plexi zaczerpnięty z modelu Smallbox (Small Box Plexi Channel), dodatkowa regulacja GAIN i MASTER dla kanału HBE oraz nowe narzędzia do kształtowanie brzmienia w postaci dodatkowych przełączników i pokręteł, które pozwolą bardzo precyzyjnie dopasować brzmienie do osobistych preferencji praktycznie każdego gitarzysty.

Tak więc na kanałach przesterowanych BE i HBE mamy współdzielony 3-pasmowy korektor, a kanał czysty Plexi ma swój oddzielny. Jeśli chodzi o przełączniki to na kanale czystym mamy przełącznik BRIGHT, zaś w sekcji BE/HBE znajdziemy przełączniki VOICE i STRUCTURE. Bardzo okazale wygląda także sekcja MASTER, gdzie poza regulacją głośności znajdziemy potencjometry THUMPPRESWNCE, z dedykowanymi odpowiednio przełącznikami FREQ i RESPONSE.

Tylny panel jest również niezwykle bogaty. Znajdziemy tu pokrętło wyboru impedancji (4, 8 i 16 om), pętlę efektów (podobno “najbardziej transparentną pętlę w branży”), gniazda głośnikowe oraz gniazdo dla dwuprzyciskowego footswitcha służącego do zmiany kanałów. Jakby komuś było mało to tu też mamy kilka przełączników: CLN FAT, DIRT FAT, C45 i SATURATION. Umówmy się… To nie jest zabawka dla pierwszego lepszego gitarzysty. To jest narzędzie pracy dla świadomych profesjonalistów!

Dostępności nowego wzmacniacza na świecie możemy się spodziewać już za około miesiąc, kiedy pierwszy egzemplarz trafi do Polski jeszcze nie wiemy, a jego cena ma oscylować w granicach 17.000 PLN.

Więcej szczegółów
Producent: https://friedmanamplification.com
Dystrybutor: https://fxmusic.pl

A teraz najlepsze! Pierwsza próbka możliwości brzmieniowych! Słuchajcie i oglądajcie koniecznie!

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here