Fender Brad Paisley Signature Worn Telecaster – i do szczęścia zabraknie Ci już tylko jednorożca

0

Gwiazda muzyki country i nagrodzony artysta Brad Paisley połączył siły z Fenderem. Wynikiem tej kolaboracji jest nietuzinkowa, sygnowana przez muzyka gitara Brad Paisley Road Worn Telecaster.

Model nawiązuje do jednego z ulubionych modeli z arsenału Paisley’a – telecastera o zaskakującym, srebrzysto-brokatowym wykończeniu Silver Sparkle. Instrument ma odzwierciedlać dynamiczną osobowość Paisley’a i jednocześnie nieść swoim wyglądem misję Fendera – ma stać się inspiracją dla nowej generacji gitarzystów.

Brad Paisley o współpracy z Fenderem mówi: “Najwspanialszą rzeczą w posiadaniu sygnowanego Fendera Telecastera jest bezsprzecznie jego jakość idąca w parze z dziedzictwem marki. Mam pewność, że zaprezentuję wspaniały instrument za przystępną cenę. Postanowiłem stworzyć gitarę skierowaną zwłaszcza do młodych ludzi i – mam nadzieję – stanie się ona ich inspiracją do zmieniania świata przy pomocy muzyki.” 

Centralną część korpusu gitary wykonano z lekkiej i świetnie rezonującej pauowni, połączonej ze świerkowym tyłem i topem. Telecaster Brand Paisley Road Worn wyposażono w przetworniki ’64 Tele przy mostku i Fender Custom Shop Twisted Tele single-coil przy gryfie. Elektronikę zamykają regulatory Master Volume i Master Tone oraz 3 pozycyjny przełącznik.

Paisley starannie dobrał również klonowy gryf o wygodnym dla ręki profiluEnhanced V“. Szybką i wygodną grę mają też zapewnić progi medium jumbo i klonowa podstrunnica o promieniu 9.5′.

Wisienką na torcie w tym wymuskanym do doskonałości instrumencie są postarzone elementy osprzętu (m.in. mostek), srebrny motyw “Paisley” i… wymieniony na samym początku tekstu lakier Silver Sparkle, który nadaje gitarze wygląd co najmniej nie z tej planety.

Justin Norvell, Senior Vice President Fendera o gitarze mówi “Razem z Bradem Paisleyem stworzyliśmy nie tylko piękną gitarę, ale również niezwykłe jej elementy, takie jak lekki korpus i konfiguracja pickupów. Połączyliśmy rozwiązania podpatrzone w kilku jego ulubionych gitarach i uzyskaliśmy instrument, który robi wrażenie i mam nadzieję natchnie jego użytkowników wiarą we własne możliwości”.

Fender Brad Paisley Road Worn Telecaster możecie kupić już za 1 199,99 dolarów.

Więcej o gitarze dowiecie się na stronie producenta www.fender.com.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj