Faith Monarch – super-limitowana edycja ręcznie polerowanych akustyków!

1

Faith Guitars oraz Patrick James Eggle po raz kolejny połączyli siły. Efektem współpracy jest nowa, limitowana edycja gitar akustycznych kryjąca się pod nazwą Faith Monarch. Chcecie zobaczyć jak powstają te niesamowite gitary?

Na nową serię Faith Monarch składają się z dwa modele – Earth OMC z pudłem o kształcie Linville Eggle i Mars Drop Dreadnought o kształcie Kanuga. Obie gitary mają płytę wierzchnią z toryfikowanego litego świerku Sitka oraz najwyższej jakości mahoniowe grzbiety, boki i gryf. Natomiast podstrunnica dla odmiany wykonana została z hebanu.

Modele mają ręcznie nakładane wzory i pokryte są wieloma warstwami lakieru nitrocelulozowego. Ponadto Eggle zdecydował się na przetarcie ostatniej warstwy lakieru papierem ściernym, przez co udało się uzyskać ręcznie satynowane wykończenie.
Inne wysokiej klasy elementy to m.in. celuloidowe pickguardy Tortoise Shell i specjalnie zamówione klucze Gotoh 301 z monogramem PJE.

Faith Monarch Earth OMC oraz Mars Drop Dreadnought sprzedawane będą wraz z twardym futerałem w cenie 3299 £ lub około. 4150 USD.

Dotychczas światło dzienne ujrzało po jednym modelu Monarch Earth OMC i Mars Drop Dreadnough. Produkcja kolejnych egzemplarzy planowana jest na lato 2020 roku.

Więcej szczegółów
Producent: https://www.faithguitars.com
Dystrybutor: www.silesiamusiccenter.pl

Chcecie zobaczyć jak powstają te niesamowite gitary? Zapraszamy do poniższego materiału video!

Przy okazji przypominamy o innych gitarach wyprodukowanych przez Faith oraz Patricka Jamesa Eggle. Przeczytacie o nich m.in. w naszej publikacji:

Faith Guitars i seria gitar Patrick James Eggle Legacy.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj