Faith Guitars i seria gitar Patrick James Eggle Legacy.

0

Firma Faith Guitars już szósty rok z rzędu uznawana jest za najlepszego brytyjskiego producenta gitar akustycznych. Wszystko to za sprawą świetnego stosunku jakości do ceny.

Producent będąc w tym momencie rywalem dla samego siebie podnosi poprzeczkę i tworzy nową serię gitar elektro-akustycznych PJE Legacy.

Lite drewno, trwałe i świetnie wyglądające wykończenia to główne atuty praktycznie wszystkich gitar tego producenta. Do tego dochodzi wyjątkowa technologia obróbki drewna jaką zastosowano w modelach Patrick James Eggle Legacy Series. Płyta wierzchnia jest najpierw suszona za pomocą powietrza, a następnie “pieczona” w specjalnej komorze przy jednoczesnej rygorystycznej kontroli tlenu oraz wilgotności. Po schłodzeniu, badane są wszystkie parametry i drewno jest konserwowane dla uzyskania optymalnego poziomu wilgotności.

W wyniku tej specjalnej obróbki, drewno uzyskuje dojrzałe właściwości tonalne, które normalnie uzyskuje się dopiero po 20 latach normalnego rozgrywania. Tak przynajmniej zapewnia producent. Inną cechą wynikającą z tej technologii jest bogaty, złoty kolor płyty wierzchniej gitary, która z pewnością przypadnie do gustu wielu fanom klasycznych akustyków.

No nową serią składają się 3 modele:

Każdy z nich zbudowany zostały w oparciu o płytę wierzchnią wykonaną ze świerku Sitka, a boki i tył wykonano z afrykańskiego mahoniu Khaya. Zaimplementowana elektronika to Flex-T-Blend marki Fishman. 

Ceny gitar oscyluję w granicach 1.399$ -1.499$

Więcej szczegółów:
Producent: www.faithguitars.com/guitars/by-series/pje-legacy-series
Dystrybutor: www.silesiamusiccenter.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here