EBS REIDMAR 502. Poznajmy możliwości małego “potwora”!

0

EBS REIDMAR 502 to wzmacniacz basowy typu head, który swoją premierę miał w styczniu tego roku, podczas targów NAMM Show. Dziś postanowiliśmy przyjrzeć się mu trochę bliżej…

Na pierwszy rzut oka wygląda prawie identycznie jak znany już model Reidmar 500. Ta sama, niewielka waga (ok.3,3kg) kompaktowe rozmiary (32.5 x 25 x 7.5 cm) i kształt. Przyglądając się mu jednak bliżej, zauważymy pierwsze różnice w stosunku do swojego starszego brata. Poza inną grafiką na czole panelu przedniego i charakterystycznym niebieskim paskiem u dołu, zauważymy magiczny symbol Ω z cyfrą 2, umieszczony w prawym górnym rogu.

Ten z pozoru niewinny znaczek świadczy o wyjątkowości nowej konstrukcji i znaczy, że REIDMAR 502 radzi sobie z obciążeniem 2 ohmy, dzięki czemu jest w stanie napędzić 2 kolumny 4-ohmowe, a jest to rzadkość przy tego typu lekkich konstrukcji 500 watowych, bo taką moc oferuje ten “maluch”!

Jak zaznacza producent, moc tego urządzenia jest bardzo efektywnie obsługiwana: Dzięki przemyślanej konstrukcji EBS Soft-Clip, Reidmar 502 efektywnie wykorzystuje całą dostępną moc. Oznacza to więcej “punchu”/dynamiki i dużo mniej skompresowanego dźwięku niż w przypadku lekkich wzmacniaczy wykorzystujących automatyczne ograniczniki (limitery). Utrzymuje bardzo aktywne brzmienie (nie jest zamulony), które zachowuje także niskie tony na wyższych poziomach głośności.

Analogowy przedwzmacniacz

EBS wspomina także o analogowym przedwzmacniaczu, który daje „pełną kontrolę i pozwala wydobyć ciepły, ładny dół, jasną górkę i średnie częstotliwości, które przebijają się w miksie, gdy jest to potrzebne.” Do jego korekcji wzmacniacz dysponuje klasycznym 4-pasmowym equalizarem. Na panelu przednim znajdziemy także potencjometr Gain, Comp/Limit z przełącznikiem Filter Active, Bright i Volume i przycisk Charakcter.

Tylny panel wyposażono również bogato i znajdziemy na nim wszystko czego potrzebuje profesjonalny basista mianowicie: zbalansowane wyjście XLR (z przełącznikiem przed i po equalizacji) do nagrywania i wykorzystania na scenie czy studio, pętlę efektów (send i return), Line Out, wyjście słuchawkowe i oczywiście gniazdo do podłączenia kolumny.

Cena nowego EBS REIDMAR 502 oscyluje w granicach 2.200 PLN, czyli podobnie jak REIDMAR 500.

Oczywiście w ofercie producenta EBS znajdziecie całą paletą kolumn basowych, które dopasujecie do nowego wzmacniacza w zależności od Waszych potrzeb i predyspozycji.

W necie póki co brak materiałów video, prezentujących jego możliwości brzmieniowe, więc czekamy na pierwsze recenzje, może to będzie nasza… 😉

[AKTUALIZACJA] 30 minut po naszym artykule, producent publikuje pierwsze oficjalne video 😀 tak więc zamieszczamy je poniżej! Przypadek? Nie sądze… ?

Więcej szczegółów
Producent: https://ebssweden.com
Dystrybutor: http://www.musicdealer.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here