Dunlop Cry Baby Junior – złoty środek wśród kaczek gitarowych

0

Kacza rodzina firmy Dunlop powiększyła się właśnie o nowy model, będący idealnym kompromisem pomiędzy pełnowymiarowym klasykiem GCB95 a kompaktowym CBM95 Cry Baby Mini. Powitajcie CBJ95 Cry Baby Junior!

Efekty typu wah uwielbiane przez większość gitarzystów elektrycznych mają jedną podstawową wadę – są dość duże, przez co zajmują sporo miejsca w pedalboardzie i często sprawiają problemy w przestrzennej konfiguracji całego zestawu podłogowych kostek. Aby temu zaradzić, kilka lat temu firma Dunlop wprowadziła na rynek wersję Cry Baby Mini, która ze względu na swoje niewielkie rozmiary zyskała tyluż zwolenników co przeciwników.

Dlatego tym razem producent postanowił pogodzić interesy obu stron, oferując swoją najpopularniejszą „kaczkę” w rozmiarze na tyle dużym, by zapewnić pewne podparcie pod stopą, a jednocześnie na tyle małym, żeby zmieścić się w typowym średnich rozmiarów pedalboardzie. W tym celu Dunlop specjalnie skonsultował się nawet z firmą Pedaltrain, idealnie dopasowując długość podstawy nowego efektu do wymiarów jednej z ich najpopularniejszych platform.

Ale to nie wszystko, bo kolejną cechą Cry Baby Junior, zapewniającą optymalne zagospodarowanie przestrzeni na naszej „podłodze”, jest umieszczenie wszystkich złącz – tj. wejścia i wyjścia jack oraz gniazda zasilacza – na górnej ściance obudowy. Montaż na płaskiej powierzchni pedalboardu ułatwi też umieszczenie śrubek mocujących dolną płytkę obudowy w zagłębieniach, tak aby nie wystawały one z podstawy efektu. Ponadto, jeśli zamierzamy korzystać z zasilania bateryjnego, nie będziemy musieli już odkręcać całego spodu celem wymiany baterii, gdyż pomoże nam w tym praktyczna klapka zamykana na zatrzask.

Kolejnym praktycznym dodatkiem jest dioda LED sygnalizująca aktywację efektu – koniec z brzmieniową loterią i kwaczącymi niespodziankami w ferworze koncertowych emocji! A jeśli o brzmieniu mowa, to CBJ95 Cry Baby Junior oferuje trzy tryby pracy delikatnie różniące się zakresem barw, a wybierane drobnym przełącznikiem z prawej strony obudowy. Dzięki temu każdy łatwo dostosuje efekt do swoich potrzeb, upodobań czy charakterystyki tonalnej instrumentu.

Więcej szczegółów
Producent: https://www.jimdunlop.com
Dystrybutor: http://www.musicdealer.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here