Jak dbać o gitarę akustyczną?

423

Każdy szanujący się muzyk wie, że o instrument trzeba dbać. Tym bardziej, gdy za oknem aura nie rozpieszcza, staje się wilgotno i chłodno, a nasza gitara musi czasami podróżować z nami na próbę czy też koncert. Z pomocą i odpowiedzią jak zadbać o gitarę akustyczną przychodzi James “Skitchy” Zimmers z PRS Guitars.

Gitara to nie tylko jeden z najpopularniejszych instrumentów. To również bardzo wrażliwa na wszelakie zmiany klimatyczne drewniana konstrukcja. Nie lubi zarówno upałów, jak i chłodu. Nie lubi również wody pod każdą niemalże postacią, a kurz i brud sprawiają, że starzeje się dużo szybciej.

Świetnym rozwiązaniem, przynajmniej dla części z tych bolączek, może okazać się zestaw płynów czyszczących marki PRS Guitars. Poniżej szczegóły.

Zanim jednak krótko przedstawimy Wam płyny czyszczące, warto mocno zapamiętać, co na powyższym filmie powiedział Skitchy.
Zwróćcie zatem szczególną uwagę na problem wilgotności powietrza oraz samego drewna instrumentu, jak i na inne szczegóły, takie jak poluzowanie strun czy chociażby nie wystawianie instrumentu na szkodliwe warunki atmosferyczne.

W ofercie PRS Guitars znajdziemy trzy różne płyny pielęgnacyjne do gitary akustycznej:

Wszystkie trzy płyny kosztują dokładnie 29,90 zł za sztukę, co – przyznajcie – nie jest wygórowaną ceną. Warto zauważyć, że płyny dostępne są również w zestawie (w gratisie z trzema ściereczkami), za co przyjdzie nam zapłacić mniej, niż gdybyśmy zdecydowali się na zakup każdego płynu osobno.

Więcej szczegółów
Producent: https://www.prsguitars.com
Dystrybutor: https://www.fxmusic.com.pl