Czym stroić gitarę? Przegląd najciekawszych tunerów!

0

Tuner to nieodłączony kompan każdego gitarzysty. Oferta jest dość szeroka i warto dobrze przemyślać swój wybór. Dziś przedstawimy Wam 6 tunerów różniących się od siebie wyglądem, możliwościami i sposobem montażu. Niech każdy wybierze coś dla siebie!

W naszym małym zestawieniu znajdziecie tunery nożne, przypinane typu clip-on, montowane w otworze rezonansowym czy też jako aplikacje mobilne. Różnią się nie tylko wyglądem ale także dokładnością pomiarów i funkcjami pobocznymi. Zaczynamy!

D’Addario NS Micro Clip

To jeden z najmniejszych tunerów gitarowych w historii. Sposób montażu nie jest najprostszy, jednak akceptowalnie skomplikowany. Otóż montuje się go na jednym z kluczy gitarwych (na główce). W zasadzie oznacza to, iż tunera nie będziemy musieli ściągać.
Dla jednych będzie to rozwiązanie idealne, dla innych godzące w urodę ich instrumentu.
Tuner należy do urządzeń dość dokładnych z możliwością kalibracji od 410Hz to 480Hz.
NS Micro Clip jest klasycznym tunerem wibracyjnym, wychwytującym częstotliwość drgań. Toteż najlepiej zapewne się sprawdzi do gitar akustycznych.
Producent jednak pisze, że tak samo dobrze stroi w środowisku elektryków.

Cena: 86 zł
Producent: www.daddario.com
Dystrybutor: www.musicdealer.pl

BOSS TU-3 Chromatic Tuner

Jeden z najlepiej sprzedających się tunerów scenicznych.
Konstrukcja tunera pozwala na superdokładne dostrojenie instrumentu. Jego czułość wyrażana jest do jednego centa, zatem tyle ile normalnie słyszący człowiek w zasadzie nie jest w stanie wysłyszeć.
Tuner nie tylko świetnie “słyszy”, ale i rozpoznaje struny na których grasz nazywając oczywiście dźwięki.
Jest tunerem chromatycznym nożnym z 21-segmentowym wskaźnikiem, strzałkami kierunkowymi i kalibracją od 436–445 Hz. Zasilany jest zarówno poprzez zasilacz 9V jak i baterie.

Cena: 320 zł
Producent: www.www.boss.info/pl

Fender Tune

Softwarowy tuner dostępny jest w formie aplikacji mobilnej zarówno w sklepie App Store jak i Google Play.
Jest to prosty i dość dokładny tuner, z którego skorzystają głównie początkujący gitarzyści. Prostota obsługi i dobra oprawa graficzna interfejsu, to główne zalety takiego rozwiązania. Nie można jednak liczyć na efektywne wyniki strojenia.

Cena: Free
Producent: www.fender.com

D’Addario NS Micro Soundhole Tuner

Kolejnym z serii NC Micro jest tuner montowany w otworze rezonansowym.
Sposób montażu jest pewnym utrudnieniem, jednak dokładność tego małego urządzenia jakość wykonania i praktycznie jego niewidoczność, rekompensują to z nawiązką.
Tuner skierowany jest do wszystkich typów akustycznych instrumentów strunowych z pudłem rezonansowym. Urządzenie pochwalić się może dużym, jasnym i kilkukolorowym wyświetlaczem oraz zakresem kalibracji od 435 do 455 Hz.

Cena: 99 zł
Producent: www.accessories.daddario.com
Dystrybutor: www.musicdealer.pl

TC Electronic Polytune 2 Mini

Podłogowy tuner TC Electronic Polytune 2 Mini, to konstrukcja o charakterystyce polifonicznej. Jego strojenie odbywa się w zakresie +/-1 centa, co daje jakieś 0,2Hz.
Jest to bardzo dokładne urządzenie dające pewność dobrze nastrojonego instrumentu.
Tuner posiada jasny, prosty wyświetlacz i kalibrację od 435 do 445Hz. Co ciekawe, tuner daje również możliwość strojenia wszystkich strun jednocześnie w dowolnej tonacji.

Cena: 330 zł
Producent: www.tcelectronic.com
Dystrybutor: www.soundtrade.pl

KORG AW-OT Series

Seria KORG AW-OT została podzielona zarówno na tunery gitarowe jak i basowe. Wszystkie posiadają wyświetlacz OLED i według producenta “niespotykaną precyzję”.
Tuner gitarowy posiada kalibrację od 436 do 445 Hz, oraz zakres strojenia od 61,74 Hz do 977,77 Hz. Bardzo ważną funkcją dodatkową jest też rozpoznawanie akordów, również tych z kapodastrem.

Cena: 209 zł
Producent: www.korg.com
Dystrybutor: www.megamusic.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here