Crazy Tube Circuit Limelight – fuzz z jeszcze czarniejszą duszą!

0

Aby oddać hołd pierwszym efektom fuzz dostępnym w sprzedaży, firma Crazy Tube Circuit stworzyła efekt o nazwie Limelight charakteryzujący się nie tylko miłą dla oka estetyką obudowy, ale i brzmieniem rodem z najmroczniejszych zakamarków klasyki muzyki rockowej.

Jedną z unikatowych cech efektu Limelight jest prawdopodobnie najniżej wyskalowany Gain Boost. Wystarczą zatem minimalne ustawienia tego parametru, aby przy pomocy wzmacniacza podnieść mocne, mroczne brzmienie gitary. Sprawia to, że efekt daje ogromny zakres przesterowania, dzięki czemu użytkownik nie jest ograniczony li i jedynie potencjometrem efektu.

Bardzo ważną, choć już dość popularną cechą efektu, jest jego analogowa konstrukcja. Wykorzystując tranzystory germanium, efekt znacznie zyskał na wydajność i oczywiście brzmieniu.

Jeśli chodzi zaś o walory zewnętrzne, to chyba nie warto rozpisywać się na ten temat. Limelight jest zwyczajnie ładny. Ciekawa grafika i kolory nadają mu wyrazistości.

Producent oddaje nam do dyspozycji trzy duże potencjometry: Gain, Volume i Beam modyfikujący brzmienie. W niższych ustawieniach dźwięk jest “bramkowany”, przypominający pierwsze dostępne komercyjnie fuzzy, podczas gdy na wyższych ustawieniach uzyskamy dużo więcej mocy i znacznie głębszy sustain.

Więcej szczegółów
Producent: www.crazytubecircuits.com
Dystrybutor: https://guitarproject.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here