Arturia MiniFreak V dostępna dla wszystkich!

291
Arturia-MiniFreak-V

Udostępniona pod koniec ubiegłego roku tylko dla posiadaczy sprzętowego syntezatora MiniFreak, nowa wtyczka MiniFreak V, będąca emulacją jeden do jednego wspomnianego instrumentu dostępna jest teraz dla wszystkich!

Arturia MiniFreak V jest lustrzanym odbiciem fizycznego syntezatora Arturia MiniFreak, który został zaprezentowany w październiku ubiegłego roku. Oferuje ten sam podwójny silnik syntezy, modelowany filtr analogowy i efekty stereo, a wszystko to w połączeniu z brzmieniem, które według Arturia jest nie do odróżnienia od samego instrumentu.

Podobnie jak sprzętowy odpowiednik, tytułowy plug-in, który możemy wykorzystać w naszym DAW-ie, a także samodzielne oprogramowanie, posiada sześć głosów, a jej dwa oscylatory zapewniają szeroki zakres kształtów fal. Modelowany filtr oferuje tryby low-, band- i high-pass, podczas gdy sekcja efektów zawiera trzy indywidualne gniazda efektów, które mogą być skonfigurowane jako inserty lub sendy i daje użytkownikom wybór spośród 10 różnych wbudowanych procesorów efektów.

Arturia-MiniFreak-V

Jeśli chodzi o modulację, użytkownicy mają do dyspozycji dwa LFO, a także funkcję Cycling Envelope, która może być używana jako dodatkowa obwiednia lub skonfigurowana jako powtarzający się generator obwiedni, gdzie będzie zachowywać się podobnie do LFO. Możliwe jest również tworzenie niestandardowych kształtów LFO, co pozwala na bardziej złożone i unikalne możliwości modulacji.

Arturia-MiniFreak-V

W zestawie znajduje się również szereg możliwości wykonawczych i sekwencjonowania. Instrument może pochwalić się wszechstronnymi wbudowanymi funkcjami sekwencera i arpeggiatora, a także trybami gry Chord i Scale, które mogą być używane indywidualnie lub łącznie, oferując intuicyjny i przyjemny sposób na odkrywanie nowych pomysłów muzycznych.

Arturia-MiniFreak-V

Korzystając z okazji zapraszamy także na livestream, opisujący szczegółowo ten wirtualny instrument. Spotkanie zaplanowane jest na 25 STYCZNIA (ŚRODA), o godz. 17:00. Szczegóły TUTAJ.

Więcej szczegółów
Producent: https://www.arturia.com
Dystrybutor: https://audiotechpro.pl

CZYTAJ TAKŻE:

Arturia MiniFreak i MiniFreak V w teście Maćka Polańskiego! [TEST&VIDEO]