Co podarować gitarzyście pod choinkę?

0

Święta tuż tuż, więc jeśli wśród swojej najbliższej rodziny lub przyjaciół masz gitarzystę, któremu nie wiesz co podarować, spieszymy z podpowiedziami! Oto lista przydatnych akcesoriów, jakie doceni każdy, kto gra na gitarze.

Tuner do gitary

Może występować w różnych formach, ale najbardziej praktyczną i uniwersalną jest ta przypinana klipsem do główki gitary – nastroimy w ten sposób zarówno gitarę w pełni akustyczną (w tym też klasyczną), elektroakustyczną, elektryczną, a nawet basową. To coś, co powinno znaleźć się w każdym futerale!

Cena: od kilkunastu złotych


Porządny pasek gitarowy

jim-dunlop-jimi-hendrix-straps

Być może “twój gitarzysta” ma już jakiś pasek do swojej gitary, ale na pewno ucieszy się z nowego, wygodniejszego czy po prostu bardziej stylowego niż zwykły kawałek czarnej materiałowej taśmy. A wybór w sklepach jest naprawdę spory: paski skórzane i tekstylne w różnych grubościach, kolorach i wzorach.

Cena: od około 50 zł w górę


Dobry kabel gitarowy

Tutaj sytuacja wygląda podobnie jak z paskiem – to, że mamy już “jakiś” kabel, wcale nie znaczy, że nie możemy mieć lepszego! Polecamy szczególnie przewody znanych, renomowanych firm – pracownik sklepu z pewnością chętnie coś podpowie.

Cena: od około 50 zł w górę


Zapas kostek do gry

Tego nigdy za wiele, ale uwaga – kostka to dla gitarzysty rzecz raczej osobista! Jej grubość, kształt, materiał z jakiego jest wykonana, a czasem nawet wzór graficzny to elementy precyzyjnie dobierane do indywidualnych potrzeb. Dlatego najlepiej dyskretnie podpatrzeć, jakich kostek najczęściej używa adresat podarunku.

Cena: kilka złotych za sztukę


Struny

Tak samo jak w przypadku kostek, lepiej dokładnie wiedzieć, jaki komplet strun jest dla danego gitarzysty “tym wybranym”. Ponieważ jednak trudniej to samemu sprawdzić (o ile przypadkiem nie znajdziemy w śmieciach starego opakowania po strunach), lepiej zrezygnować z niespodzianki i po prostu zapytać niż sprawić nieudany prezent.

Cena: ok. 30-40 zł za standardowy komplet strun, 60-80zł za struny powlekane o wydłużonej żywotności


Korbka do strun

Regularna wymiana strun to czynność konieczna, ale najczęściej przez gitarzystów nielubiana. Dlaczego więc nie ułatwić im tego choć trochę z pomocą tego prostego, ale wielce praktycznego podarunku? Droższe wersje mogą nawet posiadać cążki do obcinania końcówek strun!

Cena: od niecałych 10 do ok. 50 złotych


Stojak gitarowy

Gitara stojąca gdzieś w kącie, pod ścianą, albo oparta o mebel aż prosi się o upadek i uszkodzenie… a do tego nie prezentuje się zbyt elegancko. Dużo lepiej i bezpieczniej byłoby postawić ją na specjalnie do tego przeznaczonym stojaku. Dostępne są ich różne rodzaje, w tym także na dwa lub więcej instrumentów.

Cena: od około 20-30 zł za pojedynczy stojak, ok. 120 zł za statyw na 5 gitar


Środki do pielęgnacji gitary

Gitara – jak każda dziewczyna – potrzebuje i docenia odpowiednie kosmetyki. Specjalne olejki do czyszczenia i konserwacji podstrunnicy, nabłyszczania korpusu, albo płyn do czyszczenia strun można nabyć osobno lub w skompletowanych już zestawach.

Cena: od około 20-40 złotych za pojedynczą buteleczkę

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj