Billy Watman w świetnym aranżu Radio Gaga z gitarą Faith Lyra Nylon String

0

Niespełna rok temu mieliśmy okazję zaprezentować Wam prototyp niezwykłej gitary Faith Lyra Nylon String. Dziś chcielibyśmy pokazać Wam gotowy do sprzedaży model, ponownie w rękach młodego mistrza fingerstyle – Billiego Watmana.

Gitara Faith Lyra to jedyny nylonowy instrument w ofercie producenta. Jej hybrydowa natura określona została przez firmę Faith jako “idealna gitara nylonowa dla nieklasycznych gitarzystów”. Sekret polega tu na zastosowaniu starannie wyprofilowanego gryfu, który nie jest tak szeroki jak w tradycyjnej gitarze klasycznej. Jednak z drugiej strony, w przeciwieństwie do innych gitar „hybrydowych”, nie jest on zbyt wąski, co skutecznie sugeruje wysoką przydatność instrumentu w technice fingerstyle.

Specyfikacja techniczna Faith Lyra Nylon String

  • Top: lity cydr czerwony
  • Boki oraz tył: lite drzewo różane (palisander)
  • Podstrunnica: heban
  • Węższy profil: szerokość siodełka około 47 mm.
  • Elektronika: Fishman Sonitone Classical
  • Sugerowana cena: około 1099 $

Zobaczcie, jak ten piękny instrument brzmi w rękach Billego Watmana

Billy to bardzo młody, a przy tym wielokrotnie nagradzany anglo-brazylijski gitarzysta klasyczny/fingerstyle. Medialną karierę rozpoczął w 2016 roku, kiedy to dotarł do wielkiego finału gitarowego talent-show – „Guitar Star”. Niedługo później został zauważony m.in. przez komika Roryego Bremnera (występy gościnne), wziął udział w dwóch wyprzedanych programach teatralnych w Edynburgu realizowanych przez BBC Radio Scotland oraz był gościem specjalnym nagrodzonej saksofonistki jazzowej Yolandy Brown w jej programie telewizyjnym BBC „Yolanda’s Band Dżem’.

Wielki rozgłos przyniósł Billiemu także kanał w serwisie YouTube. Nagrania Billy’ego przedstawiające aranżacje popularnych piosenek granych w stylu klasycznym osiągnęły fenomenalne wskaźniki oglądalności, z kilkoma ponad 10 milionowymi wyświetleniami. Jego występy z Bohemian Rhapsody zostały docenione i udostępnione przez oficjalne kanały społecznościowe Queen i Briana Maya.

Więcej szczegółów
Producent: https://www.faithguitars.com
Dystrybutor: https://www.facebook.com/Silesia.Music.Center
Artysta: https://billywatman.com/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here