Aram Bedrosian i akustyczny bas Ortega STRIPED SUITE ACB w akcji!

0

Akustyczny bas Ortega Guitars STRIPED SUITE ACB to nie żadna nowość ale prezentacja tej gitary z udziałem wybitnego amerykańskiego basisty Aram Bedrosian już tak! Zobaczcie koniecznie!

Najnowsza prezentacja możliwości brzmieniowych akustycznej gitary basowej Ortega Guitars STRIPED SUITE ACB z udziałem wybitnego basisty Arama Bedrosian skłoniła nas aby przypomnieć w kilku słowach o tej gitarze, która dostępna jest na rynku od kilku lat. Najpierw jednak tytułowe video. Jest co słuchać i oglądać!

Basy akustyczne cieszą się równie dużą popularność także w naszym kraju więc ta gitarka może się Wam spodobać! Tytułowy bas miał swoją premierę na początku 2016 roku wywołując spore zamieszanie na rynku muzycznym. Określona mianem “gitarowej piękności” wciąż cieszy się dużym uznaniem wśród gitarzystów, nie tylko akustycznych.

Ortega STRIPED SUITE ACB to konkretnie bas elektroakustyczny za bardzo rozsądne pieniądze (ok. 3.000 PLN) w porównaniu do jakości i zastosowanych materiałów.

Ogólny opis

Model Ortega STRIPED SUITE ACB łączy cechy gitary basowej i akustycznej w koncertowym kształcie. Efekt jest powalający. Na płycie wierzchniej posiada lity świerk z Alaski, który pozwala wydobyć mocne, a zarazem jasne i pełne dźwięki. Boki i tył to stylowy heban, który zachwyca swym wyglądem i brzmieniem. Wyjątkowo wąski gryf to mahoń, a podstrunnica i mostek zostały wykonane z tecwood.

Techniczne szczegóły i wykończenie

Gryf jest połączony z korpusem tradycyjną hiszpańską techniką o nazwie “Spanish Heel”. Zapewnia to najlepsze przenoszenie dźwięku bez niepożądanych wibracji. Klucze są pozłacane, w stylu Die Cast. W korpusie zrobione specjalne wycięcie, które pozwala komfortowo oprzeć ramię podczas grania. Gitara została wykończona lakierem i wypolerowana na wysoki połysk. Rozeta wokół otworu rezonansowego to połączenie orzecha, klonu i białej masy perłowej, co stanowi znak rozpoznawczy Ortegi. Na 12 progu występuje rzymska “XII”.

Elektronika Ortega MagusPro-B

Przetwornik i pickup zostały specjalnie zaprojektowane do akustycznej gitary basowej. Zapewniają pełne i czyste basowe brzmienie. Regulować można głośność oraz niskie, średnie i wysokie tony, przełączyć fazę, aby gitara nie sprzęgała gdy jest również podłączony mikrofon do wzmacniacza, a także nastroić instrument za pomocą wbudowanego tunera. Zasilany jest baterią 9V. Gniazdo to standardowy duży jack (6.3 mm).

Dodatkowe akcesoria

Do gitary dołączany jest solidny, nylonowy pokrowiec Ortega OABB, a także szeroki, skórzany pasek w kolorze czarnym Ortega OSL2-85BK.

Więcej szczegółów
Producent: https://ortegaguitars.com
Dystrybutor: http://www.meinldistribution.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here