Andreas Lund prezentuje możliwoścvi multiefektu T-REX SoulMate Acoustic

0

Sześć lat od debiutu i jego, odświeżonej wersji w 2017 roku, dedykowany gitarom akustycznym multiefekt T-REX SoulMate Acoustic cieszy się niesłabnącą popularnością. Dziś mamy dla Was nową porcję możliwości brzmieniowych tego akustycznego pedalboardu.

Określony mianem “akustycznego pedalboardu typu All-In-One”, T-REX SoulMate Acoustic pojawia się z nową videoprezentacją, którą przygotował duński gitarzysta Andreas Lund. Zapraszamy do posłuchania świeżej prezentacji możliwości tytułowego multiefektu:

Bardzo ciekawą i obszerną recenzję na temat multiefektu T-REX SoulMate Acoustic przygotował także pod koniec ubiegłego roku znany i ceniony YouTuber David Wallimann, którą również polecamy uwadze:

Przypomnijmy co mam do zaoferowania multiefekt T-REX SoulMate Acoustic…

T-Rex Soulmate to wygodne połączenie kilku flagowych produktów duńskiej marki, kryjących się pod nazwami: Møller, Mudhoney, Replica (Reptile) i Room Mate. Zupełnie nie przypomina multiefektów jakie znamy na co dzień. Czytelnie rozmieszczono poszczególne sekcje, takie jak Overdrive, Distortion, Delay, Reverb oraz Tuner wraz ze sterowaniem funkcjami dodatkowymi: zmianą banków, trybu pracy, boostem i funkcją tap tempo.

Dużym plusem Soulmate jest prostota w dostępie do każdego parametru, jaki można regulować. Nie ma żadnych wielopoziomowych menu. Wszystko, co jest możliwe, dostępne jest bezpośrednio na froncie. Z punktu widzenia artysty grającego koncerty, ta funkcjonalność jest dużą zaletą. Co więcej, oprócz korzystania z każdego elementu osobno, dowolnego włączania i wyłączania go w trakcie gry, mamy również możliwość przełączenia się w tryb programowanych wcześniej brzmień.

W ramach dwóch banków możemy przypisać każdemu z pięciu przycisków dowolną konfigurację ustawień urządzenia. A zatem pojawia nam się pewnego rodzaju namiastka systemu zarządzania kostkami za pomocą loopera i sterownika midi, rodem z wielkich scen. Na pokładzie mamy również pętlę efektów z dodatkowym wyjściem do zasilenia ewentualnych kostek, które w tej pętli się znajdą.

  • Przestery: czytelna różnica pomiędzy otwartym, mało skompresowanym, nieco zadziornym overdrive, a skupionym, soczystym distortion. W dodatku bez problemu można ukręcić 3 ciekawe brzmienia: dwóch efektów osobno oraz obu włączonych naraz, co daje solidne brzmienie do energetycznych, lejących się solówek, szczególnie w rockowym klimacie.
  • Delay: duża czułość poszczególnych gałek i jednocześnie szeroki zakres regulacji. Daje to duże możliwości poszukiwania własnego brzmienia.
  • Reverb: uniwersalność pogłosów, możliwość wyboru pomiędzy czterema trybami: spring, room, hall oraz LFO.
  • Tuner: reaguje szybko na podawane dźwięki.
  • Booster: T-rex umieścił go na samym końcu, a zatem mamy do dyspozycji podbicie głośności, którego poziom możemy bez problemu regulować za pomocą dyskretnie chowanego pokrętła na tylnym panelu.

Poszczególne efekty razem brzmią bardzo spójnie. Według niektórych, analogiczna konfiguracja niezależnych kostek, również topowej jakości, ma czasem problemy z dorównaniem brzmieniem oraz szybkością obsługi do Soulmate.

Więcej szczegółów
Producent: www.t-rex-effects.com
Dystrybutor: www.arcadeaudio.com.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here