7-strunowe akustyki z serii Ortega Family Pro

199
Ortega-RCE133-7_R133-7-Family-Pro-Series

Kolejna nowość ze stajni Ortega Guitars, obok której ciężko przejść obojętnie. W serii Family Pro pojawiły się nowe akustyczne i elektroakustyczne modele 7-strunowe (R133-7 i RCE133-7) wyposażone w dodatkową niską strunę H. Zabieg ten znacząco rozszerza skalę i możliwości brzmieniowe instrumentów.

Modele są już dostępne w sprzedaży, a jeden z nich trafił już do nas na testy. Niebawem dostępna będzie nasza recenzja, a także materiał video z próbkami dźwiękowymi. Tak więc póki co kilka suchych faktów i obietnic 😉

Ortega R133-7
Ortega R133-7

Top instrumentu (w obu modelach) został wykonany z litego świerku, a cały korpus z sapeli co ma być gwarancją ich pięknego brzmienia. Podstrunnica i mostek wykonana jest z orzecha włoskiego. Szyjka w satynowym wykończeniu, wykonana jest z drewna Nato. Producent wskazuje też na szerokość siodełka i 12-otworowy mostek, który zapewnić ma nam wysoki komfort gry. Producent zwraca też uwagę na dużą łatwość strojenia, którą mają zapewnić nowe, customowe klucze na główce. W zestawie z każdym instrumentem otrzymamy także wysokiej jakości usztywniany pokrowiec.

Ortega-RCE133-7_Ortega-R133-7
Od lewej: Ortega RCE133-7 i Ortega R133-7

Dodatkowo model Ortega RCE133-7 wyposażony jest w elektronikę Ortega MagusPro wraz z wbudowanym tunerem i posiada wcięcie cuteway, które ma ułatwić dostęp do wyższych progrów.

Czy zatem nowe modele pozwolą gitarzystom poszerzyć ich dźwiękowe horyzonty i umożliwić grę w wielu stylach jak muzyka klasyczna, latynoska, a nawet akustyczny metal? Przekonamy się już niebawem o czym z pewnością Was poinformujemy! 🙂

A póki co krótkie filmiki udostępnione przez producenta:

Więcej szczegółów
Producent: https://ortegaguitars.com
Dystrybutor: https://meinl.de/en/distribution