25 rocznica Ortega Guitars – “Ukulele i Guitalele” [cz.V]

0

Dziś piąta i ostatnia część naszego cyklu artykułów odnoszących się do 25 rocznicy Ortega Guitars. Aby zakończyć z pompą, mamy dla Was cztery wyjątkowe modele instrumentów. Wśród nich znajdziecie trzy ukulele – tenorowe RU-25TH-TE, koncertowe RU-25TH-CC, oraz najprawdopodobniej pierwsze w historii ukulele flamenco RUHZ-25TH. Wisienką na torcie będzie guitalele – RGL-25TH.

Świętując swoją 25 rocznicę istnienia, Ortega Guitars nie zapomina o artystach grających na ukulele i guitalele. Cztery modele, które przygotowano na tę okazję, wyróżnia piękne wzornictwo, zastosowane materiały i oczywiście parametry akustyczne.
Pamiętajcie, że całą serię artykułów znajdziecie pod adresem https://uptone.pl/tag/25-rocznica-ortega-guitars/

Ukulele tenorowe RU-25TH-TE oraz koncertowe RU-25TH-CC

Oba bliźniaczo podobne modele wyróżnia drewno ziricote, z którego zostały wykonane.
Mahoniowe gryfy i klonowe podstrunnice opatrzono również mahoniowym bindingiem oraz inkrustacjami przedstawiającymi pnącza “Drzewa Życia” oraz liczbę 25.
Bardzo miłym dla oka i oczywiście ucha są klonowe mostki. Całość dopełnia elektronika Ortega MagusUkeGo.

Cena: RU-25TH-TE 1 071 zł więcej o modelu
Cena: RU-25TH-CC 1 028 zł – więcej o modelu

Ukulele “Flamenco” Ortega Guitars RUHZ-25TH

Ukulele RUHZ-25TH stanowi swoiste dopełnienie serii Horizon. Wyjątkowość tego instrumentu można ująć w kilku jego cechach.
Pierwszą z nich jest wyraźne nawiązanie do modelu RCE179SN-25TH, o którym szerzej przeczytacie w naszym tekście 25 rocznica Ortega Guitars – “Flamenco” [cz.III]
Podobnie jak w przypadku gitary Flamenco, do budowy tego ukulele również wybrano amerykański cedr (top), oraz azjatycki cyprys, z którego wykonano korpus.
RUHZ-25TH wyróżnia również odwrócona główka znana właśnie z serii Horizon.
Gryf tego instrumentu zrobiony został z mahoniu, na którym znalazła się klonowa podstrunnica z inkrustacją liczby “25” z orzecha włoskiego.
Całość napędza elektronika Ortega MagusGo System.

Cena: 942 zł więcej o modelu

Guitalele Ortega RGL-25TH

Ostatnim w naszym cyklu jest dość rzadko spotykany typ instrumentu.
Guitalele, zwane czasem guitarlele, guilele bądź kīkū, to instrument na wskroś przypominający odchudzoną gitarę.
6 strun oraz konstrukcja, w zasadzie nie różni się niczym od klasycznej gitary. Jednak rozmiary instrumentu i grubość materiałów z jakich jest wykonana powodują, że guitalele brzmi inaczej niż gitara.

Ortega RGL-25TH to instrument posiadający menzurę 435 mm, wykonany z drewna ziricote. Mahoniowy gryf posiada klonową podstrunnicę z orzechowymi zdobieniami przedstawiającymi “Drzewo Życia” oplatające liczbę 25.
Most tego instrumentu również wykonano z klonu, co nie tylko podkreśla brzmienie guitalele, ale również stanowi miły dla oka akcent kolorystyczny.

W przypadku tego instrumentu, producent zastosował elektronikę z pickupem piezo Ortega MagusGo System.

Cena: 1 286 zł więcej o modelu

Więcej szczegółów
Producent: https://ortegaguitars.com
Dystrybutor: http://www.meinldistribution.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here