25 rocznica Ortega Guitars – “Flamenco” [cz.III]

0

Dziś czas na trzecią odsłonę naszego cyklu związanego z celebrowaniem 25 rocznicy Ortega Guitars. Instrument przeznaczony do gry flamenco o numerze RCE179SN-25TH to ostatnia z klasycznych gitar w naszym zestawieniu. Nie oznacza to jednak, że nią kończymy nasz cykl… Zatem krótko o dzisiejszej bohaterce!

Gitara RCE179SN-25TH, to instrument wysoce wyspecjalizowany. Już sama konstrukcja gitary i materiały z jakich została wykonana dowodzą tezy, że Ortega Guitars dokładnie wie co robi i w jakim kierunku zmierza.
Zanim jednak zaczniemy, zaprosimy Was do lektury naszym poprzednich części cyklu.
Wystarczy, że wejdziecie na poniższy link, a znajdziecie wszystkie artykuły dotyczące 25 rocznicy Ortega Guitars – https://uptone.pl/tag/25-rocznica-ortega-guitars/

Flamenco RCE179SN-25TH

Do budowy tego wyjątkowego instrumentu wykorzystano materiał, o którym rzadko można przeczytać na stronach sprzętowych.
Materiał o którym mowa, to azjatycki cyprys. Drewno z rodziny cyprysowatych, nie spotykane w warunkach naturalnych w naszych szerokościach geograficznych charakteryzuje ogromna odporność na niemalże wszelakie zagrożenia, które przed nim stoją. Niestety na jedno z nich jest bardzo wrażliwe.
Mowa tu o przemarzaniu, dlatego też w Europie w zasadzie nie występuje w warunkach naturalnych, poza jej południowymi regionami.
Cyprys jest natomiast bardzo popularny w Azji. Wykorzystuje się go jako krzew lub drzewo ozdobne oraz, bardzo szeroko, w meblarstwie. Jego piękne właściwości akustyczne, poprowadziły go również w kierunku muzyki.

Opisywana dziś gitara Ortega Guitars flamenco RCE179SN-25TH wykonana została z dwóch gatunków drewna. I tak, top instrumentu to osławiony cedr, a korpus to właśnie cyprys azjatycki. Gryf gitary wykonano z mahoniu, na którym znalazła się klonowa podstrunnica. Z klonu wykonano również mostek. Na gryfie zaś widnieje liczba “25” wykonana z orzecha (podobnie jak binding) będąca przypieczętowaniem rocznicy Ortega Guitars.
O przeznaczeniu instrumentu do gry flamenco przemawia również przeźroczysty pickguard wysunięty zarówno klasycznie w dół, jak i w górę pudła rezonansowego. W gitarze zastosowano również elektronikę MagusGo. Skala instrumentu to 650 mm.
O tym konkretnym modelu znajdziecie informację na stronie https://ortegaguitars.com/products/nylon-string-guitars/nylon-string-guitars/show/Product/rce179sn-25th/rce179sn-25th

I teraz najprzyjemniejsze. Producent wycenił gitarę na 2146 zł, co przyznacie, nie jest wygórowaną ceną za tej jakości instrument.

Więcej szczegółów
Producent: https://ortegaguitars.com
Dystrybutor: http://www.meinldistribution.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj