Producent gitar akustycznych i klasycznych Ortega Guitars przedstawia nowy wzmacniacz combo przeznaczony do nagłośnienia tego typu instrumentów. Zobaczmy, co ma do zaoferowania model Ortega C One.
Od premiery bardzo udanego wzmacniacza typu head (mowa o Ortega H One) minęły już dwa lata, najwyraźniej przyszła więc pora na odświeżenie oferty nagłośnienia do instrumentów akustycznych.
Ortega C One Acoustic Amplifier Combo to w zasadzie te same parametry i funkcje, jakie prezentował akustyczny stack H One, tyle że upakowane w jednej obudowie z głośnikami.
Oto jego najważniejsze cechy:
- 100 W mocy
- głośnik średnio-niskotonowy 6,5“
- gwizdek wysokotonowy 3“
- pasmo przenoszenia 40 HZ – 20 kHz
- 2 niezależne kanały z 3-pasmową korekcją
- wejście gitarowe oraz XLR/jack combo z możliwością podłączenia mikrofonu pojemnościowego (zasilanie phantom +48 V)
- wbudowany pogłos, regulowany osobno dla każdego z kanałów
- efekt chorus o kilku różnych wariantach
- wyjście i powrót pętli efektów
- wyjście słuchawkowe
- wyjście na dodatkową kolumnę
- wyjście DI (symetryczne XLR oraz niesymetryczne TS)
- wejście AUX
- wygodne, rozkładane uchwyty transportowe
- elegancka obudowa wykonana z prawdziwego drewna (do wyboru jaśniejszy jesion lub ciemniejszy orzech)
- łatwo zdejmowana maskownica głośników
- dołączony pokrowiec ochronny
Patrząc na tę specyfikację, trzeba przyznać, że Ortega C One zapowiada się bardzo interesująco! Ciekawe, jaka będzie jego cena… Biorąc pod uwagę, że head H One kosztuje około 1500 zł, a jedna kolumna do niego około 800 zł, spodziewamy się, że cena wersji combo łączącej oba te elementy w jednym może oscylować w granicach 2000-2300 PLN.
Więcej szczegółów
Producent: https://ortegaguitars.com
Dystrybutor: http://www.meinldistribution.pl