Uwaga, uwaga: nadchodzi Roland SP-404 MKII?

407
Roland-SP-404-MKII
Roland-SP-404-MKII: [Źródło: https://www.elektronauts.com/]

W internecie wypłynęły kilka dni temu wieści o nowej wersji popularnego samplera Roland SP-404 o symbolu MKII, która powinna pojawić się w sprzedaży już wkrótce!

Wygląda na to że po 16 latach od premiery SP-404 oraz nieprodukowanych już reedycjach takich jak SP-404SX oraz SP-404A, przyszedł czas na długo wyczekiwany lifting tego popularnego, przenośnego samplera firmy Roland.

Roland-sp-404sx_sp-404a

Kilka dni temu internauci zwrócili uwagę na zdjęcie z opisem produktu, jakie ukazało się na stronie jednego z amerykańskich sklepów muzycznych, po czym… szybko zniknęło! 

Na zdjęciu widnieje obudowa nawiązująca do dobrze znanego kształtu poprzednich edycji SP-404, ale z wyraźnymi zmianami zarówno estetycznymi (czarno-grafitowa kolorystyka), jak i funkcjonalnymi (więcej przycisków, dodatkowy enkoder, więcej dostępnych opcji).

Roland SP-404 MKII

W „oficjalnym-nieoficjalnym“ opisie SP-404 MKII można było doczytać się takich elementów specyfikacji, jak wyświetlacz OLED, 32-głosowa polifonia i 16 GB wbudowanej pamięci. Zmianie uległy również złącza audio na tylnej ściance urządzenia: zamiast RCA mamy teraz popularniejszy standard TRS 1/4“, a wejście 5-DIN MIDI zastąpiono gniazdami TRS-MIDI 1/8“ – IN oraz OUT.

To z pewnością dopiero mała część ulepszeń, jakich możemy się spodziewać po SP-404 MKII. Czekamy więc z niecierpliwością na „prawdziwą“ premierę ogłoszoną przez firmę Roland.

Źródła informacji:
https://www.elektronauts.com/t/roland-sp-404-mk2
https://www.reddit.com/r/synthesizers/comments/pyp2d6/sp404_mk2_announced