ESI cosMIK uCast – mikrofon USB na każdą kieszeń

2
ESI-cosMIK-uCast_uptone
ESI Audio: cosMIK uCast

Gdyby dotychczasowa oferta mikrofonów USB wam nie wystarczyła, właśnie pojawił się nowy konkurent w tej dziedzinie, który w swojej klasie cenowej przedstawia się nadzwyczaj atrakcyjnie.

Pierwszym, co przykuwa oko do ESI cosMIK uCast jest jego przebojowy kolor i choć to nie wygląd powinien świadczyć o klasie sprzętu audio, to trzeba przyznać, że prezentuje się całkiem intrygująco na tle większości konkurencji i na pewno nie pozostanie niezauważony na Twoim biurku.

Z przodu obudowy znajdziemy regulację wzmocnienia mikrofonu oraz głośności słuchawek, a nad nimi przycisk „mute“ wyciszający mikrofon, ale pozostawiający sygnał audio z komputera na wyjściu słuchawkowym; od spodu – gniazdo USB-C oraz wyjście słuchawkowe jack 1/8“ TRS.

ESI cosMIK uCast
ESI cosMIK uCast

Co ciekawe, kapsuła tego mikrofonu to pojemnościowa membrana o średnicy 1“, (prawdopodobnie taka sama, jak w modelu ESI cosMIK 10), a nie popularny w tego typu konstrukcjach, mały elektret.

ESI cosMIK uCast jest kompatybilny z systemami Windows (od 7 wzwyż) oraz MacOS (32-bitowym oraz 64-bitowym standardem CoreAudio), a także wieloma dystrybucjami systemu Linux i urządzeniami mobilnymi iPhone oraz iPad (z odpowiednią przejściówką).

W zestawie otrzymamy biurkowy statyw, a także pokaźny zestaw oprogramowania audio, w tym Bitwig Studio 8-Track, Steinberg WaveLab LE i Cubasis LE, a także inTone 2 ESI Edition by Audified, dzięki czemu od razu możemy nagrywać i edytować podcasty czy produkować muzykę!

Sugerowana cena ESI cosMIK uCast to 109 EUR, czyli około 500 PLN.

Więcej szczegółów
Producent: https://www.esi-audio.com
Dystrybutor: https://www.lauda-audio.pl

2 KOMENTARZE

  1. Teraz jest sporo fajnych i niedrogich mikrofonów usb. Ja mam taki budżetowy pojemnościowy BE JOE MCU-1 za niecałe 200zł. Bardzo fajnie mi się na nim nagrywa podcasty i realizuje wszelkie lektorskie projekty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj