TEC Awards 2018: Genelec The Ones zwycięzcą kategorii Studio Monitors

0

Ciężko musi walczyć się o miejsce na podium, kiedy przeciwnicy są naprawdę potężni. Monitorom odsłuchowym Genelec udała się ta sztuka i w ten oto sposób monitory serii The Ones zostały zwycięzcami TEC Awards 2018 w swojej kategorii.

Monitory odsłuchowe muszą być elastyczne, wytrzymałe i dokładne. Kiedy na poważnie podchodzi się do kompozycji czy produkcji muzyki, należy zaopatrzyć się w naprawdę profesjonalny sprzęt i takiego miana z całą pewnością nie można odmówić The Ones. W swojej kategorii kolumny wygrały z modelami ADAM Audio S-Series, ATC SCM12 Pro, Dynaudio LYD-48, Focal Shape Series i JBL 705P | 708P. Przyznajcie sami – konkurencja była mocna.

The Ones umożliwiają transparentny odsłuch materiału, nie tylko w osi akustycznej, ale również poza nią. Słynny zaokrąglony kształt monitorów Genelec (MDE™ – Minimum Diffraction Enclosure™) w połączeniu z podwójnym głośnikiem niskotonowym  i zaawansowanym falowodem w technologii DCW™ – Directivity Control Waveduide™, zapewniają niespotykanie precyzyjne odwzorowanie dźwięku. Specjalnie zaprojektowany współosiowy głośnik średnio-wysokotonowy w technologii MDC™ – Minimum Diffraction Coaxial™, który zastosowano w serii The Ones jest pozbawiony wad tradycyjnych konstrukcji koaksjalnych. Wszystkie modele The Ones, dzięki zachowanej symetrii, mogą z tą samą precyzją pracować w położeniu zarówno pionowym jak i poziomym.

Monitory mimo kompaktowych wymiarów (299 x 189 x 212 mm dla 8331 oraz 350 x 237 x 243 mm dla 8341) oferują niewiarygodne możliwości. Dla 8331 SPL (short time / 1 m) to 104 dB, przy paśmie 45 Hz – 40 kHz (-6 dB). Dla 8341 SPL to 110 dB.

The Ones są wyposażone w system automatycznej kalibracji SAM™ – Smart Active Monitors ™, który w połączeniu z oprogramowaniem Genelec GLM 2 ™ umożliwia korekcję charakterystyki częstotliwościowej tak, żeby w miejscu odsłuchu dźwięk nie był zniekształcony przez odbicia od ścian pomieszczenia.

Informacji o monitorach Genelec The Ones szukajcie też na Genelec The Ones – monitory z wysokiej półki.

Więcej info: 
Producent – www.genelec.com
Dystrybutor – www.konsbud-audio.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj