Roland BRIDGE CAST – mikser streamingowy dla graczy i nie tylko…

207
Roland BRIDGE CAST

Roland BRIDGE CAST to najnowszy mikser strumieniowy, którego oficjalna premiera odbyła się na zakończonych właśnie targach CES 2023. Choć zaprojektowany głównie do gier online z powodzeniem może zostać wykorzystywany także w innych sytuacjach.

Roland BRIDGE CAST to biurkowy interfejs audio USB-C, wyposażony jednak w szereg niestandardowych funkcji do zarządzania wyjściem strumieniowym i ulepszenia doświadczenia z gier.

Jego główne zadanie to zapewnienie użytkownikom dwóch niezależnych mixów audio. Pierwszy służy do monitorowania gry podczas streamowania, a drugi do streamowania na różnych platformach, gdzie są widzowie. BRIDGE CAST wyposażony jest oczywiście w gniazdo XLR z możliwością zasilania phantom dla mikrofonów pojemnościowych do tego ffekty Voice Changer, niezależna korekcja EQ, kompresja, tłumiki i inne profesjonalne narzędzia do przetwarzania głosu, aby podnieść poziom Waszej transmisji online. Oprócz tego niezależne kanały dla Aux, Chat i Game.

Roland BRIDGE CAST

Łączność obejmuje wspomniane wcześniej wejście mikrofonu XLR, do tego gniazda minijack dla słuchawek, aux i wyjścia liniowego. Połączenia USB-C do zasilania (5V DC) i drugie przełączalne połączenie USB-C do połączenia z komputerem lub konsolą/komórką.

Roland BRIDGE CAST

Uzupełnienie hardware’u jest oczywiście dedykowana aplikacja BRIDGE CAST, gdzie możemy tworzyć i przywoływać niestandardowe profile dla ulubionych gier, dostosowywać ustawienia transformatora głosu i projektować własne preset EQ. Możemy w niej również zmienić kolory podświetleń kontrolek na sprzęcie, a jak zapowiada producent, w drugim kwartale 2023 roku firma Roland planuje udostępnić całą bibliotekę tysięcy darmowych utworów muzycznych, efektów dźwiękowych użytkownikom BRIDGE CAST za pośrednictwem Roland Cloud.

Wisienką na torcie jest możliwość spersonalizowania płyty frontowej, którą bez problemu możemy zdjąć i zaopatrzeć np w jakieś grafiki.

Roland BRIDGE CAST

Więcej szczegółów: https://www.roland.com/pl